Sivu 1/1

lohikäärme ja ward

Lähetetty: Ke 23.04.2003 21:03
Kirjoittaja Jukkis
Jos vastustaja ampuu lohikäärmettäsi vaikkapa tykillä ja lohikäärmettä ratsastavalla on jonkinlainen wardi niin voiko sen wardin ottaa lohikäärmeelle jos siihen tulee haava vai miten se menee?

Lähetetty: Ke 23.04.2003 21:10
Kirjoittaja Cada
Jos kyseessä olisi vaikkapa jouset niin emsiksi heitetään osuvatko otukset sitten heitetään kumpaan osuu. Hirmujen kanssa se taisi olla ampumisessa, että 4+:lla osuu ajajaan. Jos jokin läsähtää lohariin niin lohari ei saa ratsastajan wardia ellei toisin mainita.

Lähetetty: Ke 23.04.2003 21:11
Kirjoittaja Garoth
Wardi ei normaalisti kantaudu lohhariin asti. Wardin voi ottaa vain sillä ratsastavalla hahmolla. Chaoksella on ainakin yksi poikkeus (olisiko se ollut Golden Eye of Tzeench) jossa erikseen sanotaan että wardi kattaa myös ratsun.

Lähetetty: Ke 23.04.2003 21:23
Kirjoittaja Vala
Ja Bretonnialla on toinen poikkeus. Nimeltänsä Dragon's Claw

Lähetetty: Ke 23.04.2003 22:08
Kirjoittaja Ka'tala
Cada kirjoitti:Jos kyseessä olisi vaikkapa jouset niin emsiksi heitetään osuvatko otukset sitten heitetään kumpaan osuu. Hirmujen kanssa se taisi olla ampumisessa, että 4+:lla osuu ajajaan. Jos jokin läsähtää lohariin niin lohari ei saa ratsastajan wardia ellei toisin mainita.
5+ ajajaan :)