Sivu 1/1

Smökin turnaus Espoossa 29.-30.12.

Lähetetty: Pe 27.11.2009 00:38
Kirjoittaja GobbladasSquig
Moro Jönsse!

Huomasin että espoolaiset olis taas järkkäämässä lähes perinteistä jouluturnausta joulun ja uudenvuoden välipäiville. Itseäni vähän kutkuttaisi. Ajattelin että jos lähtijöitä löytyisi tarpeeksi (4-5), voisimme karauttaa Espoon sotatantereille jalolla Nissan Sunnyllani. Neljään pekkaan bensakustannukset olisivat koko reissusta tod.näk. parinkympin luokkaa per nenä. Eli aika cheapilla pääsisi isoon etelän turnaukseen. :)

Ilmoitelkaahan jos olisitte kiinnostuneita.

'Squiggedit: Olkaahan nopeita ettei missata. Maanantaina aukeaa ilmoittautuminen, eli tänä viikonloppuna pitäis varmaan jo päättää.

Re: Smökin turnaus Espoossa 29.-30.12.

Lähetetty: Pe 27.11.2009 01:25
Kirjoittaja Aco
Oon varmaan lähdössä, tosin mulle riittää kyyti siihen suuntaan kun jään uudeksi vuodeksi palloilemaan etelä-suomeen.

Re: Smökin turnaus Espoossa 29.-30.12.

Lähetetty: Pe 27.11.2009 09:56
Kirjoittaja Rune
Tekisi kyllä kamalasti mieli! Varsinkin jos porukalla pääsisi autoilemaan. Neljä jalkaboksia olis niiiin hot. :) Mutta mutta, joulun aika on aina vähän tuollaista. Uudeksivuodeksikin oli tarkoitus keksiä jotain hassua jollain porukalla, joten menee ehkä vähän raskaaksi. Yritän ottaa selvää nyt viikonlopun aikana. Juuri eilen taisin sanoa jollekulle, että olisi tosi kiva päästä turnailemaan pitkästä aikaa. Lisäksi Espoossa oli viimeksikin tosi kivaa.

Tietysti sieltä pääsee pois jo 31. päivän aamuksi, kai, eli uudenvuoden bileetkin onnistuisivat. :) Ja niin, 24. päivän jälkeen on 28:een, joka kai olisi lähtöpäivä, monta päivää, eli saattaisi siinä keretä ahdistumatta lepäämäänkin, ja näkemään ihmisiä. Kovasti harkintaan!

Joo, ja Hannu mukaan!

Re: Smökin turnaus Espoossa 29.-30.12.

Lähetetty: Pe 27.11.2009 10:52
Kirjoittaja GobbladasSquig
Hei joo, Hane kans pelaamaan! Se onkin vissiin silloin Joensuussa hengaamassa. Haluaakohan se viettää uuden vuoden Jönssessä vai palaisko meidän kanssa jo etelän vesille?

Re: Smökin turnaus Espoossa 29.-30.12.

Lähetetty: Ma 30.11.2009 10:29
Kirjoittaja Rune
Eiköhän lähdetä. :)

Tää on sitten se miun ainut sovittu tekeminen koko jouluksi. Onneksi teidän kanssa. Loppuajaksi en sovi mitään.

Re: Smökin turnaus Espoossa 29.-30.12.

Lähetetty: Ma 30.11.2009 13:01
Kirjoittaja GobbladasSquig
Jesh, asiaa. :) Eli nyt on lähdössä Olli, Peetu ja mie. Autoon mahtuu vielä kaksi. Haluiskohan Esko pelata? :P

Re: Smökin turnaus Espoossa 29.-30.12.

Lähetetty: Ma 30.11.2009 15:42
Kirjoittaja Gilaelin
Jos kelpuutatte mut mukaan ja paikalta ollaan pääsemässä kotiin vielä 30.12, niin ye have my bow.

Re: Smökin turnaus Espoossa 29.-30.12.

Lähetetty: Ma 30.11.2009 15:52
Kirjoittaja GobbladasSquig
That makes us four, elf of the woods. :)

Re: Smökin turnaus Espoossa 29.-30.12.

Lähetetty: Ma 30.11.2009 22:59
Kirjoittaja GobbladasSquig
Noniin, maksakaahan pikapikaa ettette jää ilman. :P