Sivu 1/1

Pair of handbows?

Lähetetty: To 18.03.2010 23:24
Kirjoittaja Gouneks
Elikkäs dark elf corsairien sankarille jos antaa kumpaankin käteen handbowin, niin kuinka käykään hand weaponeille? Mahd. jossainpäin jo mietitty läpi tämäkin, mutta ei ainakaan faq:ssa osunut silmiin.. =P

Tietenkin ajatellen asiaa tarkemmin, järkevä ratkaisu varmaankin on että pari handboweja korvaa reaverin toisen normaalin hw:n. Tulipahan vaan kyseinen pikkuseikka mieleen ja jotakin tännekkin joskus mukava kirjoitella.. :]

Kertokaapa näkemyksenne asiaan.

Niin ja kuvia uudesta delf-projektista mahd. tulossa jonnekkinpäin ;P

Re: Pair of handbows?

Lähetetty: To 18.03.2010 23:46
Kirjoittaja Half-breed
Kyseisessä optiossa ei sanota että jantteri menettäisi mitään ottamalla ne. Täten RAWin mukaan jantteri ei menetä toista miekkaansa akimbon ottaessaan.

Re: Pair of handbows?

Lähetetty: To 18.03.2010 23:59
Kirjoittaja Gouneks
Tätä juuri mietinkin. Rivimiesten kun täytyy se toinen miekka jättää arkkiin jos mielivät tuon handbowin ottaa, joten loogisesti miksei reaverinkin.

Ehkäpä sankarilta löytyy jonkinsortin combiweapon, vaikkapa pari pitkää pistintä. ;]