Sivu 1/1

Order Her majesty's Angels (800pts WH)

Lähetetty: Ke 28.04.2010 18:13
Kirjoittaja Z7-852
Order Her majesty's Angels
800 pts Witch hunter pure Adepta Sororitas

10 Sisters of Battle icluding veteran. Flamer and heavy flamer. Book of St. Lucius. Rhino with extra armour.
10 Sisters of Battle icluding veteran. Flamer and heavy flamer. Book of St. Lucius. Rhino with extra armour.
10 Sisters of Battle icluding veteran. 2 Melta gunia. Rhino with extra armour and smoke lauchers.
5 Retributor with heavy bolter icluding veteran. Immolator.
800 pts

Niille jotka ovat tietoisia projektista niin aijon skulptata ja valaa kaiken koko armeijassa itse käyttämättä mitään GW:n bitsiä. Listasta puuttuu HQ, mikä mahtuu ihan hyvin 200 pts. Syy tämän puuttumiselle on se että lista tulee ensi sijaisesti patrol peleihin (mistä pidän enemmän ja haluan päästä pelaamaan näillä vaikka ei olisikaan 2k hyllyssä). Tällöin ei voi olla HQ:ta (tai oikeastaan HQ on vapaaehtoinen), yli 2 woundin hahmoja tai tykistöä. Tästä syystä näitä ei kannata ehdottaa. Mutta muuten kommentit ovat mielekkäitä.

Re: Order Her majesty's Angels (800pts WH)

Lähetetty: Su 02.05.2010 16:28
Kirjoittaja Hanska
Tahtoisivat pyhän Luciuksen rivot taskupokkarit joka veteraanille.

Lähetetty: Ti 04.05.2010 11:44
Kirjoittaja Z7-852
Ehdottomasti. Mutta mistä revin pisteet noille?
Rhinot maksavat näillä niin hirveästi (toisaalta extrojen kanssa hinta on sama kun SM) että ei jää pisteitä oikein milleen kivalle.

Ja miksi kirjat? Kaikissa yksiköissä on veteraanit eikä muuta ole niin ei tartte mitään LD boostia kelleen. Mielummin litany of faith tai imagifer, jotka sitten auttavat faith leikeissä.

Re: Order Her majesty's Angels (800pts WH)

Lähetetty: Ti 04.05.2010 11:56
Kirjoittaja Oberon
Pointti on varmaan siinä ettei se LD myöskään putoa yhtään mihinkään? Extrat ei liene ihan pakolliset noihin autoihin, 15 pinnan extroja kukaan osta kuin lantikoihin enää. Tarvinneeko noi siis viiden pinnan peltejäkään.

Noissa squadeissa btw on 10 modelia, toi 9+1 on nopeasti luettuna hämäävä esitystapa. Veteran sister superioreilla ilman kamaa saan tolle listalle kooksi 787 eli kahdet kirjat saat ilman että mitään tarvii pudottaa.

Lähetetty: Ti 04.05.2010 12:44
Kirjoittaja Z7-852
Oberon kirjoitti:Extrat ei liene ihan pakolliset noihin autoihin, 15 pinnan extroja kukaan osta kuin lantikoihin enää. Tarvinneeko noi siis viiden pinnan peltejäkään.
En tosiaankaan enää maksaisi 15 pts armoreista, mutta kyllä 5pts on sen arvoista että näillä voi viedä flamerit seuraavalla vuorolla lähemmäs. Toisin kuin chimera tai immolator niin rhino ei pahemmin ammu millään vaan sen ainoa tehtävä on kuljettaa siskoja coverista toiseen antaen niillä mahdollisuuden käristää vihollisia. Flamerin range on niin pieni ettei niillä tee paljoakaan jos auto jumahtaa paikalleen.
Oberon kirjoitti:Noissa squadeissa btw on 10 modelia, toi 9+1 on nopeasti luettuna hämäävä esitystapa. Veteran sister superioreilla ilman kamaa saan tolle listalle kooksi 787 eli kahdet kirjat saat ilman että mitään tarvii pudottaa.
On ehkä hämärästi sanottu tuo 10 ryhmä, mutta se on todellakin minimi, mutta muutan listan vähän selvempään muotoon. Ja olen selkästi laskenut pisteet väärin. No 3 pisteellä saa yhdet savut ja eiköhän sitten myös irtoa nuo pari kirjasta mukaan. Kannattaako toinen laittaa heavy boltereille vai tyytyä laittamaan molemmat flamer ryhmille?