Sivu 1/1
Delffien master kylmiöiden johtoon
Lähetetty: Ma 31.05.2010 14:29
Kirjoittaja K4lle
Ajattelin peluuttaa cold one knightien johdossa kylmiöllä ratsastavaa (tiedän että hepo on parempi mutta minulla on se kylmiöfigu) masteria. Varusteiksi tulisi luonnollisesti heavy armor, sea dragon cloak, shield yms. mutta magiakamoja jäin miettimään. Olisiko masterille hyvä ostaa vaikkapa crimson death tai pendant of khaeleth?
Re: Delffien master kylmiöiden johtoon
Lähetetty: Ma 31.05.2010 15:17
Kirjoittaja Myyra
Sword of might + enchanted shield+ potion of strength + pendant ois ainaki iha pätevä valikoima.
Re: Delffien master kylmiöiden johtoon
Lähetetty: Ma 31.05.2010 21:25
Kirjoittaja Half-breed
Myyra kirjoitti:Sword of might + enchanted shield+ potion of strength + pendant ois ainaki iha pätevä valikoima.
Masteri ei ihan noita saa mukaan 50 rajoituksellaan.
Itse näkisin Masterin duunina napata niitä kovempia vihollisia sieltä kuljeksimasta ja ylipäätään tehdä tappoja yksikölle, joten kaikenlainen kama joka parantaa tappotehoja olisi kätävää. Toinen vaihtoehto on tietty tehdä Masterista kestävä, jolloin se voi napata ne vastapuolen kovat jantterit vastaansa ja näinollen pitää muut nihdit hengissä.
Toisinsanoen mielestäni hyviä varusteita jantterille olisivat seuraavat:
Mättävä: Caledor's Bane, Crimson Death, Deathpiercer, Sword of Ruin, Strenapullo, Sword of Might
Kestävä: Pendant, Regepanssari
Re: Delffien master kylmiöiden johtoon
Lähetetty: Ma 31.05.2010 21:30
Kirjoittaja Oberon
Pendant, mahtimela, lipputanko. Menee ja soolottaa, ei kuole mihinkään ja osaa jopa lyödä. Kunhan vastustajalla ei ole terroria/1-2 enempää staattista, pitää vihut kiinni aika mukavasti. Jos ei halua/pysty sooloilemaan, niin pystyy duelaamaan vaikka kenen kanssa ja tuo sitä resoa (staattista&tappoja) ryhmälle. Musta ihan hyvä diili? Normistihan väki kai pelaisi dreadlordia terrorimaskin ja hevosen kanssa+noi muut kamat, mutta kerran löytyy kylmiö jalkojen välistä niin herokin hoitaa saman duunin.