Sivu 1/1
1500 raven wing
Lähetetty: La 02.10.2010 14:02
Kirjoittaja aaruli96
Tämmönen bike lista. Anti tankkia vaan vähän koska ei tuu kauheesti tankkeja vastaa.
Sammael, Master of the Ravenwing 205 Pts
Jetbike
Ravenwing Attack Squadron 465 Pts
Melta Gun 2
Apothecary Biker; Biker Standard Bearer
6 Ravenwing Bikers
Attack Bike 50 Pts
Multi-Melta
Ravenwing Land Speeder 100 Pts
Heavy Bolter; Assault Cannon
Ravenwing Sergeant 85 Pts
Power Fist;
Ravenwing Attack Squadron 435 Pts
Flamer 2
6 Ravenwing Bikers
Attack Bike 50 Pts
Multi-Melta
Ravenwing Land Speeder 100 Pts
Heavy Bolter; Assault Cannon
Ravenwing Sergeant 85 Pts
Power Fist;
Ravenwing Attack Squadron 455 Pts
Plasma Gun 2
6 Ravenwing Bikers
Attack Bike 50 Pts
Multi-Melta
Ravenwing Land Speeder 100 Pts
Heavy Bolter; Assault Cannon
Ravenwing Sergeant 75 Pts
Power weapon
Re: 1500 raven wing
Lähetetty: La 02.10.2010 18:34
Kirjoittaja Half-breed
Voisit kirjoittaa listan paljon selvemmin, eli yksi prätkäjengi yhdessä, eikä kolmessa eri kohdassa. Lisäksi tuosta viimeisestä prätkäjengistä puuttuu se niiden kessu.
Kuitenkin plasmat meltoihin. Haluat rynnäköidä, etkä tulla rynnäköidyksi. Saisit samalla sitä PST-tultakin. Fleikkojakin kannattaa miettiä hordejen pienentämistä varten.
Kyllä tuolla listalla muutoin varmaan pelailee.
Re: 1500 raven wing
Lähetetty: Su 03.10.2010 10:54
Kirjoittaja aaruli96
mä tein ton army builderilla ja copy pastesin sieltä suoraa
eks noitten plasmojen kanssa voi rynniä lähikseen. eks bikeillä ollu se sääntö et voi ampua heavy ja rapid fire aseilla ja sit vielä assaultoida ?
Re: 1500 raven wing
Lähetetty: Su 03.10.2010 11:20
Kirjoittaja Natura
aaruli96 kirjoitti:mä tein ton army builderilla ja copy pastesin sieltä suoraa
Muistaakseni viestiketjussa joka koski armeijalistojen ulkoasua oli sanottu jotain tähän suuntaan: "Suora kopioiminen armybuilderista on ehdottomasti kielletty hyvän ulkoasun ylläpitämiseksi."
Re: 1500 raven wing
Lähetetty: Su 03.10.2010 11:29
Kirjoittaja Half-breed
aaruli96 kirjoitti:eks noitten plasmojen kanssa voi rynniä lähikseen. eks bikeillä ollu se sääntö et voi ampua heavy ja rapid fire aseilla ja sit vielä assaultoida ?
Eiku niin olikin. Pitäisi varmaan peluuttaa prätkiä enemmän. Kuitenkin plasmojen ongelma on se että ne ovat kalliita ja melta on monipuolisempi ja pienien (Pisteiltä, tai janttereiden määriltä.) listojen on käytännössä pakko olla monipuolisia jos ne jotain haluavat tehdä. Lisäksi melta ei räjähdä käsiin ja 60 pojon äijän menetys omaan aseeseen ei ole kannattavaa.
Re: 1500 raven wing
Lähetetty: Su 03.10.2010 13:45
Kirjoittaja Kaapelikala
Onko tossa 3 vai 6 ravenwing squadronia? Käsin kirjoitetuista listoista saa jopa selvää, joten pyydetään kirjoittamaan uusiksi.
Plasmat mainittiin jo, lieskarit on ihan ok. Kessuille fistejä. Ajelet vissiin rinkiä vihollisen ympäri ja ammut pyssyköillä?
Re: 1500 raven wing
Lähetetty: Su 03.10.2010 18:03
Kirjoittaja aaruli96
Nyt pitäs saada selvää.
joo kyl mä ajattelin vaan ajella niitten ukkojen ympärillä ja räiskyttää kaikella.
sit sammael vois käydä napsimassa jonkun objektiivin pitäjän
Re: 1500 raven wing
Lähetetty: Ti 05.10.2010 18:10
Kirjoittaja sota_esa
Nyt on selkeämpää kyll, tosin nuo landspeederit on vielä kummallisesti piilossa tuolla, eihän ne kai ole osa tuota samaa unittia?
Re: 1500 raven wing
Lähetetty: Ti 05.10.2010 20:34
Kirjoittaja minä
sota_esa kirjoitti:Nyt on selkeämpää kyll, tosin nuo landspeederit on vielä kummallisesti piilossa tuolla, eihän ne kai ole osa tuota samaa unittia?
Speederit voi olla RW:llä yksin, tai osana attack squadronia. Tossa ne on osana attack squadronia, eli ihan oikein on.
Muttamutta, itse listasta: mitenkäs olet saanut power weapon kessusta saman hintaisen kun fisti kessusta?