Sivu 1/1

Nobien varustus?

Lähetetty: Su 10.10.2010 13:49
Kirjoittaja 1tyyppi
Mitä laittaisin varusteiksi nobeille joita tulee siinä uudessa muovi paketissa. En osaa päättää joten kysyisin asiaa muilta.

Re: Nobien varustus?

Lähetetty: Su 10.10.2010 16:03
Kirjoittaja Half-breed
Jalkaisin, prätkällä, vai taksissa? Jos taksissa, niin Trukissa, vai Battlewagonissa?

Re: Nobien varustus?

Lähetetty: Su 10.10.2010 16:21
Kirjoittaja santso
eiks se oo pääasia et jokanen on vaan eri tavalla varustettu et pääset hyötymään ryhmän maksimaalisesta kestosta.

Re: Nobien varustus?

Lähetetty: Ma 11.10.2010 15:11
Kirjoittaja 1tyyppi
Sanoin että uusia muovisia eli jalkaisin ei transportteja. Eli kävellen.Mutta kombi rokkit ei varmaan oo hyvä kun laukaisee sen kummiskin ohi, vai mitä?

Re: Nobien varustus?

Lähetetty: Ti 12.10.2010 20:18
Kirjoittaja Heretic
Voithan sie ne uudet muovisetkin kuljettaa taksissa, tai muokata niistä prätkällä meneviä. Mutta jalkasin en kyllä lähtis kuljettamaan nobeja, eli taksi alle. Erilainen varustus niinkuin Santso sanoikin on hyvä lähtökohta. Pari klawia on hyvä, loput jotain chippia yms.

Re: Nobien varustus?

Lähetetty: Ti 12.10.2010 20:56
Kirjoittaja 1tyyppi
taxi ? ei käy. Kauppaan paraikaa trukeja pois ja tämä on green tide. Sitä paitsi en pidä nykyisestä mallista. Mutta ajattelin kombi scorchaa ja paria klawia itekin tosin en tiiä kahden muun varustukselle vielä mitään.

Re: Nobien varustus?

Lähetetty: Ti 12.10.2010 21:04
Kirjoittaja Half-breed
1tyyppi kirjoitti:taxi ? ei käy. Kauppaan paraikaa trukeja pois ja tämä on green tide. Sitä paitsi en pidä nykyisestä mallista. Mutta ajattelin kombi scorchaa ja paria klawia itekin tosin en tiiä kahden muun varustukselle vielä mitään.
Nobit ei ole optimaalisia jalkaväkilistaan, sillä ne ovat kalliita ja ne on melkein ihan yhtä helppo ampua pois kuin peruspojat. Täten niiden käyttökelpoisuus on pienempi, kuin vastaavalla pistemäärällä poikia.

Re: Nobien varustus?

Lähetetty: Ti 12.10.2010 23:09
Kirjoittaja thamus
Bigshoota kaikilla joilla on jalat!!!
Toimii ihan älyttömän hyvin.
Deffkoptereita loput ja 2 battlewagonia (konvattu isommaksi ja häijymmäksi).
Deff dreadiksi stompa niin ei ihan pääse vihulainen innostuu.

Re: Nobien varustus?

Lähetetty: To 14.10.2010 15:46
Kirjoittaja 1tyyppi
Nobeille ei voi laitta bigshootia, sluggaboyzeille en laita big shootia vain shootille

Re: Nobien varustus?

Lähetetty: To 14.10.2010 16:28
Kirjoittaja thamus
You miss the point.

Mutta joo big shootaa kaikille jolla on jalat.

Re: Nobien varustus?

Lähetetty: La 16.10.2010 11:27
Kirjoittaja 1tyyppi
No ok sit. trukit vaan niille noobeille:(