Sivu 1/1
Vaahtomuoviliima?
Lähetetty: Ma 11.10.2010 13:55
Kirjoittaja Halkomahooli
Apua kaivataan kokeneemmilta! Eli siis kuten jo otsikosta voi päätellä kysymys koskee vaahtomuovia ja liimaa eli mikä olisi paras liima kahden vaahtomuovipalan liimaamiseksi toisiinsa?
Kiitoksia jo ennakkoon avuista :)
Re: Vaahtomuoviliima?
Lähetetty: Ma 11.10.2010 13:57
Kirjoittaja thamus
Ihan erikeepperiä olen käyttänyt, on olemassa ihan vaahtomuovin liimauksessa käytettävä liima mutta maksaa sikana.
Kumiliima on toinen hyvä jos haluat enemmän joustavan sauman.
Re: Vaahtomuoviliima?
Lähetetty: Ma 11.10.2010 14:00
Kirjoittaja Halkomahooli
thamus kirjoitti:Ihan erikeepperiä olen käyttänyt, on olemassa ihan vaahtomuovin liimauksessa käytettävä liima mutta maksaa sikana.
Kumiliima on toinen hyvä jos haluat enemmän joustavan sauman.
Kiitoksia hyvin paljon :) Joustava sauman ei todellakaan tarvitse olla koska tulee figuille väsäämääni kantolaukun pehmusterakenteeseen.
Re: Vaahtomuoviliima?
Lähetetty: Ma 11.10.2010 19:24
Kirjoittaja thamus
Ahaa jäinkin miettii mitä hän askartelee.
Hyvä noilla on olla joku kuljetus laukku, ei tarvii muovipussissa kuljettaa ;)
Re: Vaahtomuoviliima?
Lähetetty: Ma 11.10.2010 21:41
Kirjoittaja Halkomahooli
heh no aikasemmin oon kuljettanu ukkojani kahdessa pehmustamattomassa puukotelossa ilman pehmusteita :D
Re: Vaahtomuoviliima?
Lähetetty: Ke 20.10.2010 18:05
Kirjoittaja sortaja
Kuumaliimapyssy on rahanarvoinen hankinta, vaahtomuovi hoituu näppärästi(itse olen myös näperrellyt gw:n figusalkun repsottavat levykkeet takaisin paraatikuntoon) mutta on myös parasta tavaraa maaston väsäämiseen. Eikä kuivu liima pulloon ;)
Re: Vaahtomuoviliima?
Lähetetty: Ke 17.11.2010 14:29
Kirjoittaja Rascal91
sortaja kirjoitti:Kuumaliimapyssy on rahanarvoinen hankinta, vaahtomuovi hoituu näppärästi(itse olen myös näperrellyt gw:n figusalkun repsottavat levykkeet takaisin paraatikuntoon) mutta on myös parasta tavaraa maaston väsäämiseen. Eikä kuivu liima pulloon ;)
Ja maksaa naurettavan vähän imho...