Sivu 1/1
Apua DE-väriteeman kanssa
Lähetetty: Pe 12.11.2010 21:56
Kirjoittaja Nutclear
Tuli ostettua ja koottua noita Dark Eldar-warruja, ja mietin että minkä värisiksi nämä maalaisin. Ajattelin että ehkä punaisiksi tai vihreiksi. Osaisiko joku neuvoa (mieluiten Vallejon Game Coloreilla) miten tuon Vihreän saisi maalattua? (Tummahan sen väriteeman tietty pitäisi olla)
Re: Apua DE-väriteeman kanssa
Lähetetty: Pe 12.11.2010 22:12
Kirjoittaja Remos
(Tummahan sen väriteeman tietty pitäisi olla)
Itseasiassa väriteeman tulee olla kirkas ja räväkkä, eikä mikään emopoikien kimppa-angstiväritys.
Re: Apua DE-väriteeman kanssa
Lähetetty: Pe 12.11.2010 22:16
Kirjoittaja Nutclear
Eipä tuo ole siltä näyttänyt mitä olen vähän selaillut netissä. Paitsi highlighttien osalta.
Re: Apua DE-väriteeman kanssa
Lähetetty: Pe 12.11.2010 22:19
Kirjoittaja Remos
Lukee vanhassa codexissa, että väriteeman tulisi olla kirkas ja värikäs, kontrastiset värit on pop.
Se miten ne haluaa maalata on taas ihan oma asiasi. Mutta kirkkaat niiden tulisi olla.
Re: Apua DE-väriteeman kanssa
Lähetetty: Pe 12.11.2010 22:26
Kirjoittaja Nutclear
Jaa, no sehän on sitten eri juttu. Ei ole vielä tullut tuota codexia hankittua, en tiedä vielä muuta kuin mitä olen nähnyt Gw:n sivuilla ja Warseerissä. Pitää miettiä jotain, mutta kun ei ole harmaintakaan hajua että miten lähtis tekemään, ja joku Vallejon Dark-väreistä oli kuulemma vältettävä, en vain muista mikä.
Re: Apua DE-väriteeman kanssa
Lähetetty: Pe 12.11.2010 22:31
Kirjoittaja Xenon
Niin no jokainen saa päättää että maalaako sillä old school tyylillä vai nykyisellä. Ei niistä nyt kumpikaan ole sen oikeampi tai väärä. Jos pidät ennemmin tummista väreistä niin maalaa niillä.
Re: Apua DE-väriteeman kanssa
Lähetetty: Ma 15.11.2010 23:12
Kirjoittaja Marcholio
Nutclear kirjoitti:Tuli ostettua ja koottua noita Dark Eldar-warruja, ja mietin että minkä värisiksi nämä maalaisin. Ajattelin että ehkä punaisiksi tai vihreiksi. Osaisiko joku neuvoa (mieluiten Vallejon Game Coloreilla) miten tuon Vihreän saisi maalattua? (Tummahan sen väriteeman tietty pitäisi olla)
Ite maalaan haarniskat mustalla ja sitten korostuksia vallejon jade greenillä. Ihan kivan näkösiä tulee vaikka ite sanonkin.