Sivu 1/1

Creative Models -pensselit

Lähetetty: Ti 22.02.2011 17:29
Kirjoittaja Jarva
Olisi taas aika kasvattaa omaa pensselikatrasta ja satuin huomaamaan, että Maelstromissa olisi sopivasti Creative Modelsin kolinsky-pensseleitä tarjolla. Eli onko kellään kokemusta siitä ovatko ihan laatutekeleitä, vaikka hinta onkin alhainen? Entä vastaavatko koot eM-4:n pensselien kokoja, esim. onko koko 2 sama molemmissa? Normaalisti käytän siis eM-4:n kolinsky-suteja, mutta oishan se näppärä ostaa Maelista, kerran sieltä tulee muutenkin tilailtua kohtuu usein rompetta nurkkiin.

Re: Creative Models -pensselit

Lähetetty: Ti 22.02.2011 17:47
Kirjoittaja Kaapelikala
Ihan semi-ok, mutta ei mitään maailman parhaita. Kyllä nuo kestää, kun hyvin pitää. Mitään Raphaeleja tai muita ne ei tietenkään ole, mutta tuohon hintaan ei voi ihan niin eeppistä laatua vaatiakaan.

Hinta-laatusuhde on ihan OK.

Re: Creative Models -pensselit

Lähetetty: Ke 23.02.2011 14:05
Kirjoittaja Cactuscheff
Yhdytään edelliseen, mielestäni kestävät hyvin vertailua eM-nelosten kanssa varsinkin kun ottaa hintaeron huomioon. Kokoluokka on sama, karvat saattavat olla aavistuksen pidempiä Creativellä tai sitten se johtuu vaan eM-nelosieni kulumisesta.

Re: Creative Models -pensselit

Lähetetty: Pe 25.02.2011 12:37
Kirjoittaja Jarva
Hienoa, kiitos infosta. Pitääkin seuraavalla ostokeikalla napata pensseli jos toinenkin mukaan kokeiltavaksi.