Sivu 1/1

Eldar falcon grav tank.

Lähetetty: Ke 22.06.2011 13:03
Kirjoittaja Lumppu
Moro,

oon ostamassa eldareille falcon tankkia, ja puolenkuussa niitä on kaksi erilaista. Toinen on falcon grav tank ja toinen falcon grav tank '06. Oletan että 06 on uudempi, mutta se on hieman kalliimpi ja tilaustuote, joten kysymys kuuluukin että mitä eroa näillä kahdella on? Voinko ostaa vanhemman ja halvemman huoletta?

Re: Eldar falcon grav tank.

Lähetetty: Ke 22.06.2011 13:09
Kirjoittaja Furinji
Meinasin tuskastua, että eihän niitä nyt voi kahta olla, mutta uudempi voisi tietysti olla se päivitetty versio, johon on lisätty heavy weapon sprue mukaan. Eli ero lienee se, että vanhemmassa tulee mukana kakkosaseeksi pelkästään Scatter Laser ja uudemmassa kaikki.

Re: Eldar falcon grav tank.

Lähetetty: Ke 22.06.2011 14:55
Kirjoittaja Kaapelikala
Furinji kirjoitti:Meinasin tuskastua, että eihän niitä nyt voi kahta olla, mutta uudempi voisi tietysti olla se päivitetty versio, johon on lisätty heavy weapon sprue mukaan. Eli ero lienee se, että vanhemmassa tulee mukana kakkosaseeksi pelkästään Scatter Laser ja uudemmassa kaikki.
Tuo taitaapi olla se ero. Jos meinaa ostaa jotain muitakin vehkeitä, esim. Walkereita, tulee noita lisäaseita vissiin ihan riittämiin.

Re: Eldar falcon grav tank.

Lähetetty: Ke 22.06.2011 23:12
Kirjoittaja Liskis
Mä ihmettelin joskus ihan samaa asiaa tosin Vyperin kanssa. Asiaa tosin selvensi se, että hyllyssä oli 2:hta eri hintaista pakettia ja syy selvisi takakantta lukemalla.
Mutta, joo kannattaa ostaa halvempi jos olet muitakin koneita ostamassa.

Re: Eldar falcon grav tank.

Lähetetty: To 23.06.2011 01:14
Kirjoittaja thamus
Joo vanhassa tulee vaan scatterlaser ja bright lancer.
uudessa tulee sama sprue kuin warwalkerissa, tai gw on myynnissä erikseen.
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1290046

Re: Eldar falcon grav tank.

Lähetetty: To 23.06.2011 09:44
Kirjoittaja Furinji
thamus kirjoitti:Joo vanhassa tulee vaan scatterlaser ja bright lancer
Scatter Laser ja Pulse Laser.
Niponipo

Re: Eldar falcon grav tank.

Lähetetty: To 30.06.2011 01:32
Kirjoittaja thamus
Sori niimpä olikin;)
Melkein muttei ihan.