Sivu 1/1
Rikkinäinen muodostelma, joka voittaa klosiksen
Lähetetty: Ke 28.09.2011 20:18
Kirjoittaja Keimeri
Jos muodostelma voittaa tappeluksen ja siinä rytäkässä menee itsekin rikki, saako se tehdä sekä vetäytymis- että konsolidaatioliikkeen? Molemmat ilmeisesti häviävän puolen vetäytymisen jälkeen? Ja jos sen yksiköitä päätyy 15 sentin päähän vihollisesta (vaikka siitä hävinneestä, rikkineestäkin), niin ne varmaan kuolee ihan normaalisti?
Re: Rikkinäinen muodostelma, joka voittaa klosiksen
Lähetetty: Ke 28.09.2011 23:35
Kirjoittaja Hena
Jos breakkaa niihin blast markkereihin jota tulee assaultissa, niin kyllä pitää tehdä vetäytyminen. Ja samat säännöt vetäytymisessä kuin yleensä eli kuolee jos on 15cm vastustajasta (mistä tahansa).
Re: Rikkinäinen muodostelma, joka voittaa klosiksen
Lähetetty: To 29.09.2011 07:27
Kirjoittaja Keimeri
Hena kirjoitti:Jos breakkaa niihin blast markkereihin jota tulee assaultissa, niin kyllä pitää tehdä vetäytyminen.
Ok. Entäs se voittajan 5cm konsolidaatio?
Re: Rikkinäinen muodostelma, joka voittaa klosiksen
Lähetetty: To 29.09.2011 09:41
Kirjoittaja Hena
Keimeri kirjoitti:Hena kirjoitti:Jos breakkaa niihin blast markkereihin jota tulee assaultissa, niin kyllä pitää tehdä vetäytyminen.
Ok. Entäs se voittajan 5cm konsolidaatio?
Se menee hukkaan koska breakkaa ennen sitä.