Sivu 1/1

MJ12 Games: Defiance - Evolution of Arms

Lähetetty: Ti 08.11.2011 08:08
Kirjoittaja tnjrp
Noin sata vuotta tuotantohelvetissä maannut laajennusosa varsin onnistuneeseen geneeriseen miniatyyripeliin Defiance: Vital Ground on lopultakin ilmestymäisillään. Ehkä jo jouluksi.

Laajennusosassa käsitellään mm. "lähitaisteluita" hyvin ahtaissa paikoissa kuten kaupungeissa, avaruusaluksissa tms. joissa aseiden kantomatkojen merkitys heittää häränpyllyä verrattuna DVG:n avoimenpien kenttien vastaavaan.

Pari teaseriä: kirjan kansi pikkukuvassa ja sama kuva isompana sävytekuvana.

Re: MJ12 Games: Defiance - Evolution of Arms

Lähetetty: Ke 16.11.2011 10:54
Kirjoittaja tnjrp
D:EoA on nyt virallisesti ilmestynyt, hyvissä ajoin ennen joulua! Virallista mainostetta MJ12:n pääjehulta:
http://www.mj12games.com/forum/viewtopi ... =11&t=3461

Kirjan voi ostaa präntättynä tai PDF-ladattavana, jälkimmäisen hinta näytti päivän kurssilla olevan hiukan nafti 9 euroa. Tosin on huomattava, että kyseessä ei ole itsenäinen tuote vaan todellakin lisäosa, joka vaatii Defiance: Vital Groundin sääntökirjan. Pikaisella vilkaisulla saattaisi tosin olla, että rujohkosti typistetyn mutta pelattavan yhdistelmän saisi aikaan myös ilmaiseksi jaettavasta perussääntö-osasta + tästä lisäkkeestä.

Pitää tuo kohtasillään tulostella ja tutkia tarkemmin.