"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Lizardmen 2k

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Dapara
Viestit: 209
Liittynyt: Su 07.01.2007 19:50

Lizardmen 2k

Viesti Kirjoittaja Dapara »

Joo elikkäs tuli tuossa aloitettua lizardmenit ja tämmöistä 2k listaan olen ajatellut:

Lords & Heroes

Slann
-2x Discipline, BSB, Banehead, Plaque of tepok, 2x Dispell Scroll
=430pts

Skink Priest
-Engine, LvL 2, Plaque of Tepok
=405pts

Skink Priest
-LvL2, Diadem of power
=125pts

Core:

Saurus Warrior x 15
-Spears, Standard
=192pts

Skink Skirmisher x 12
=84pts

Skink Skirmisher x 13
=91pts

Special:

Kroxigor x 4
=220pts

Kroxigor x 4
=220pts

Chameleon Skink x 6
=72pts

Rare:

Salamander
-Extra Handler
=80pts

Salamander
-Extra Handler
=80pts

=1999pts

Tuommosta listaa ajattelin, Figuja noiden lisäksi löytyy seuraavia:

2x Stegadon
12x Saurus Cavalry
20x Saurus Warrior
2x Skink Chief
1x Skink Priest

Parannus ehdotukset ovat tervetulleita koska en ole kovin hyvä tekemään listoja :3
Avatar
Myyra
Viestit: 2078
Liittynyt: Pe 11.06.2004 17:53
Paikkakunta: Espoo

Re: Lizardmen 2k

Viesti Kirjoittaja Myyra »

Tosimies ottaisi 2k listaan liskoilla ainakin 6 stegadonia, mutta jos nyt haetaan vähän pienempiä muutoksia, niin ottaisin mukaan tuonne listaan jotain, joka lyö jotain muuta hengiltä. Nuo kroxigorit ei ainakaan meikäläistä vakuuta voimallisuudellaan, joten ainakin toisen ryhmän tilalle vois ottaa jotain lyövää. Lisäksi voisi vielä todeta, että keihäät on aika turhaa paskaa sauruksilla ja ne voisi heittää pois.
Dapara
Viestit: 209
Liittynyt: Su 07.01.2007 19:50

Re: Lizardmen 2k

Viesti Kirjoittaja Dapara »

Myyra kirjoitti:Tosimies ottaisi 2k listaan liskoilla ainakin 6 stegadonia, mutta jos nyt haetaan vähän pienempiä muutoksia, niin ottaisin mukaan tuonne listaan jotain, joka lyö jotain muuta hengiltä. Nuo kroxigorit ei ainakaan meikäläistä vakuuta voimallisuudellaan, joten ainakin toisen ryhmän tilalle vois ottaa jotain lyövää. Lisäksi voisi vielä todeta, että keihäät on aika turhaa paskaa sauruksilla ja ne voisi heittää pois.
Keihäät turhia O_O? ei kiinnosta ne 12 lyöntiä siitä toisesta rankista O_O? Lyövää aka?
Drak
Viestit: 1581
Liittynyt: Su 16.04.2006 16:15
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Re: Lizardmen 2k

Viesti Kirjoittaja Drak »

Saurukset speareilla nyt taitaa olla vaan about pelin paras keihäsyksikkö tällä hetkellä(joka ei tosin paljoa ole), ihan hyvin niitä voi pelata. Niiden kokoonpanoksi 14 tai 12 nappia torvella taitaa tosin olla pistetehokkuudeltaan paras.
Róbó-Tónó
Viestit: 1557
Liittynyt: Ma 03.07.2006 23:41
Paikkakunta: Lahti

Re: Lizardmen 2k

Viesti Kirjoittaja Róbó-Tónó »

Mitkä Disciplinet on slannilla? Engine priesti ei saa itse Plague of Tepokia koska se on jo Slannilla. Tälle joko Sotarummut tai 2+ wardi ekaan haavaan, kummatkin hyviä valintoja (silloin saa moottorin siellä missä tahtoo ja enginen suojaan chargeilta esim., wardi taas estää pappia kuolemasta liian nopeasti). Melkein ottaisin toisen papin tilalle scar-veteranin jaguar charmilla ja gw:llä, korvaa terradonien puutetta hakemalla heikkoja yksikköjä. Ja sauruksille muusikko. Pisteet vaikka 5 ylimääräisestä skinkistä yhdestä chameleonista jos ei silloinkaan riitä.
Mitä todennäköisemmin nopista pyörii mitä epätodennäköisempiä lukuja.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”