Lisää maastoa

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
Raaku
Viestit: 20
Liittynyt: Ma 06.07.2009 15:57

Lisää maastoa

Viesti Kirjoittaja Raaku »

Elikkäs kun tuon scrap bunkerin (aiheena tuolla aikaisemmin) sain valmiiksi lähdin rakentamaan scrap toweria. Ideana oli siis huteran näköinen vartiotorni. Siitä tuli aika lailla sellainen kuin halusin, juuri sopivan epäsymmetrinen.

Tekipä minun mieli myös jotain tehdä mihin saisi hiekkaa tai soraa liimailla ja maalailla niin väsäsin sitten difficult terrainia pieniin baseihin (3-15cm läpimitta), että saa kasattua pienempiä tai isompia alueita pelikentälle.

Elikkä kommentteja haluaisin kuulla, ja toki saa vapaasti kysyä miten olen kasaillut ja maalaillut nuo projektit.

Kuva

Kuva

Kuva
Avatar
Myyra
Viestit: 2078
Liittynyt: Pe 11.06.2004 17:53
Paikkakunta: Espoo

Re: Lisää maastoa

Viesti Kirjoittaja Myyra »

On kyllä hienoimmat ruskeaksi maalatut kivet, jotka olen koskaan nähnyt. Tornikin on ihan hienon näköinen ainakin siinä määrin, missä sen nyt tuosta näkee. Kovin ovat tummia kuvat.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”