Salvo
Salvo
Yksinkertainen kysymys: Jos esim. devastatorsquad ampuu 4 (samaa) template-asetta samaan aikaan (esim. 4 frag missileä), käytetäänkö "salvo"-sääntöä, vai asetetaanko jokainen template erikseen?
Follow me Sons of Russ, this night our enemies shall feel the fangs of the Wolf!
- Devastator
- Viestit: 401
- Liittynyt: Ti 13.10.2009 22:11
Re: Salvo
wtf ei fragit käytä templatea se ammutaan erikseen eli ei käytä barrage sääntöä
mauno kirjoitti:....Sotavasara.netissä ei missään nimessä ole tarkoitus tappaa.
Re: Salvo
Öö.... joo kyllä ne käyttää. Krakit eivät. Eikä ole nyt mistään barragesta kyse.Devastator kirjoitti:wtf ei fragit käytä templatea se ammutaan erikseen eli ei käytä barrage sääntöä
Jees, pitää tsekata multiple blasts kohta, ei muistunut suoraan mieleen, että siitä on maininta.
Kiitokset.
Follow me Sons of Russ, this night our enemies shall feel the fangs of the Wolf!
Re: Salvo
Ei, eivät ne käytä. Liekinheittimet ym. vastaavat käyttävät templatea, eli sitä suunnilleen pisaran muotoista. Blast-aseet käyttävät blast markeria. Yleinen virhe tosin, nykyisestä sääntiksestä en ole ihan varma, mutta ainakin joskus ennen vanhaan on säännöissäkin viitattu "blast templateen".Weazel kirjoitti:Öö.... joo kyllä ne käyttää. Krakit eivät.Devastator kirjoitti:wtf ei fragit käytä templatea se ammutaan erikseen eli ei käytä barrage sääntöä
"Silmitön väkivalta on vilpittömin ja läheisin ihmiskontaktin muoto."
-Sörkan Sika-Harri-
-Sörkan Sika-Harri-
Re: Salvo
Fabassakin ne on round templateja, joten ei mikään ihme, että ihmiset on sekaisin.
Re: Salvo
No tarkoitin tottakai sitä pientä blast templatea, ei käynyt mielessäkään ettei se kävisi rivien välistä ilmi. Täytynee tarkentaa jatkossa ilmeisesti.
Follow me Sons of Russ, this night our enemies shall feel the fangs of the Wolf!
Re: Salvo
Kyllähän se ihan selvää oli, mitä tarkoitit. Kurimus vaan halusi viisastella.