"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Miten käyttää kaartin Sgt. Bastonnea?

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
Darkside
Viestit: 310
Liittynyt: Ke 22.02.2006 15:32
Paikkakunta: Tampere

Miten käyttää kaartin Sgt. Bastonnea?

Viesti Kirjoittaja Darkside »

Kysymys heräsi kun kirjoittelin armeijalistaa uuden codexin pohjalta uusiksi. Armeijaan tulee kaks veteraani ryhmää ja mietin että kumman aseistuksen ja käyttötarkoituksen kannalta Bastonne tai hänen uudelleen nimetty vastineensa sopisi paremmin kaveriksi. Ryhmät on koottu olemassa olevista ukoista joten aseistus ei välttämättä ole se optimi listanviilausmielessä mutta eipä se ole pointtikaan.

Ekalla ryhmällä on
2 x meltagun
1 x heavy flamer

Ja tokalla
3 x sniper rifle
1 x autocannon team

Ajattelin molemmille porukoille doktriiniksi sitä camo-cloaks & snare mines comboa. Toiselle ryhmälle menisi Bastonne ja toiselle sitten joko lähisaseilla tai haulikolla aseistettu kersantti (kun bolteriakaan niille ei saa). Eli kuinka itse tekisitte?
"Opinions are like assholes, everybody has one."
Avatar
Devastator
Viestit: 401
Liittynyt: Ti 13.10.2009 22:11

Re: Miten käyttää kaartin Sgt. Bastonnea?

Viesti Kirjoittaja Devastator »

halpa comentokeskus?
mauno kirjoitti:....Sotavasara.netissä ei missään nimessä ole tarkoitus tappaa.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”