Päivää jälleen, ihmiset, jotka tämän viestin avasivat! Nyt on tilanne sellainen, että night gobboja on maalattu yksi kappale 30 miehen unitti nettereillä, toinen unitti, jossa 25 miestä, kahdenkymmenen jousimiehen yksikkö, 9 fanaatikkoa, 2 shamaania ja big boss. Moni näistä oli maaleissa jo aiemminkin, mutta luettelin ne nyt, koska tämän verran night gobboja tulen luultavasti yleensä käyttelemään.
Tässä kuvia heistä. Laitoin linkillä, koska kuvat ovat sen verta leveitä, etteivät olisi näkyneet kokonaan. Kummassakin kuvassa on samat arrerit taustalla.
http://kuvablogi.com/nayta/iso/img2792336.jpg
http://kuvablogi.com/nayta/iso/img2792337.jpg
Samoin maalailin boar chariotin, tässäpä kuvaa siitä:
http://kuvablogi.com/nayta/2792338/ naps, eteen-päin.
Kärri on lätäkössä, koska minusta ei näyttänyt järjelliseltä, että örkit raivoissansa possu-raukkoja pieksävät ja heille huutavat, mutta nämä vain hitaasti kävelevät. Toisaalta, onhan heillä raskas kärry taakkanansa, mutta vielä parempi on mielestäni tämä tilanne, että he sitä vedestä kiskovat ylämäkeen.
Kuvat eivät nyt niin hyviä ole kuin soisi olevan, ja melko kiireessä otin ne, koska patterit olivat loppumaisillaan, kauppaan en jaksanut lähteä ja halusin tämän illan aikana päivittää tätä:D Jos olisin ehtinyt kuvata enemmän, olisitte nyt tietokoneenne ruudulla nähneet kolme klaanirottaa, mutta juuri kun heistä aloin kuvakkeita räpsäämään, patterit loppuivat kamerasta. Mutta tosiaan, skavenia tulossa piakkoin, sitä odotellessa, kommenttoa?