"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

2.4k Risupartojen pyssyleikit

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
jopotzuki
Viestit: 794
Liittynyt: Ke 03.01.2007 16:11
Paikkakunta: Napapiiri/Beyond the Wall

2.4k Risupartojen pyssyleikit

Viesti Kirjoittaja jopotzuki »

Lord:251
-mro spite
-ro stone
-shieldbearers
-mro challenge

Thane:115
-bsb
-mro gromril

Runesmith:127
-mro balance
-ro stone
-shield

Master engineer:104
-mro dismay
-ro stone
-gw

Master engineer:79
-ro stone
-gw

30 warrior:325
-fc
-gw

30 warrior:325
-fc
-gw

10 quarreller:115
-musician

cannon:105
-ro fire
-ro reloading

cannon:100
-ro reloading

grudge thrower:130
-ro accuracy
-ro penetration

grudge thrower:135
-ro accuracy
-ro penetration
-ro fire

23 ironbreaker:369
-fc
-2x ro determination

OG:120

=2400

Joo eli kasia pelattu kaksi peliä VC:llä eikä mitään hajua miten kääpiöt siinä toimii. Isot melat taitaa olla se juttu täs edikas mitä oon perillä asioista. Kannattaisko ironbreakerit vaihtaa hammerereihin vai ei? Tykit ampuu mörköjä ja nihtejä, katapultit massoja.
Dolmot kirjoitti:Tällä kertaa se on Bloodthirstor, Lordor of Mordor.
Sir T0inen
Viestit: 614
Liittynyt: To 05.08.2010 20:21
Paikkakunta: Tampere

Re: 2.4k Risupartojen pyssyleikit

Viesti Kirjoittaja Sir T0inen »

Ihan mielenkiintoinen lista. Oletko ajatellut Quarrelleille saada gw:t jostakin? Tekevät niiden kanssa aikas hyvää jälkeä vastustajasta. Noi warruhordet eivät ole vakuuttaneet nykyedikassa, mutta tää varmaan johtuu enemmän vastustajan ryhmästä.
Avatar
Vesihiisi
Viestit: 1292
Liittynyt: Ma 06.03.2006 23:48
Paikkakunta: Espoo

Re: 2.4k Risupartojen pyssyleikit

Viesti Kirjoittaja Vesihiisi »

Kyllä nuo isohkot GW Warrior yksiköt saattavat suorittaa todella hyvin. Ukkoa löytyy sen verran, että melko varmasti pääsee tarvittaessa useammankin lähitaistelukierroksen ajan lyömään täyden määrän, ja rank bonuksiakin saa.
Miau.
Avatar
jopotzuki
Viestit: 794
Liittynyt: Ke 03.01.2007 16:11
Paikkakunta: Napapiiri/Beyond the Wall

Re: 2.4k Risupartojen pyssyleikit

Viesti Kirjoittaja jopotzuki »

Sir T0inen kirjoitti:Ihan mielenkiintoinen lista. Oletko ajatellut Quarrelleille saada gw:t jostakin? Tekevät niiden kanssa aikas hyvää jälkeä vastustajasta. Noi warruhordet eivät ole vakuuttaneet nykyedikassa, mutta tää varmaan johtuu enemmän vastustajan ryhmästä.
En ajatellut niiden tekevän niillä mitään, niiden tehtävä on ampua ja jos joku tulee päälle niin se pieraisee ja ne kuolevat.

Ite en oikein uskalla lähteä millään 20 kokoisilla yksiköillä tässä edikassa, kun joka paikasta tulee vähintään 20 kokoisia eliittiyksiköitä ja suurempia perusyksiköitä. Jäävät helposti vain jalkoihin.
Dolmot kirjoitti:Tällä kertaa se on Bloodthirstor, Lordor of Mordor.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”