Tässä nyt vajaa chaplini tulevalle BA armeijalleni, suurin-osa figusta on vielä maalaamatta, mutta olisi kiva tietää, että onko menossa hyvään suuntaan tämän ukkelin kanssa?
Kritiikkiä otan vastaan, mutta jos sanoisitte enemmän positiivista niin olisin kiitollinen :)
Viimeksi muokannut Ansku, Ti 11.01.2011 23:47. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Hyvännäköinenhän siitä on tulossa, itse tykkään varsinkin tuosta siipikoristelujen sinisestä varjostuksesta, usein ne on ruskeita. Highlightteja en ehkä ihan noin jyrkkinä tekisi, ehkä vähän mustaa sekoitettuna harmaaseen ja tuollainen voimakkaan harmaa raita vaikka ihan pienenä highlightin keskelle. Good job kuitenkin.
Think of the rivers of blood spilled by all those generals and emperors so that, in glory and triumph, they could become the momentary masters of a fraction of a dot.
- Carl Sagan
Mukavaa pelipöytä-tasoa jolla kelpaa pelailla häpeilemättä.
Vielä kun saat poimittua pyssyn&patruunat ja tapparan varsineen esiin tuosta mustuudesta, pään ja esiliina-scrollin tapaan, niin sepä jo onkin siinä. Näyttää kentällä tarpeeksi hyvältä ilman turhaa näpertämistä.
Loppuporukan kun silaisee vielä yksityiskohdiltaan jonkinlailla yhteenkuuluvaan värikaavioon, niin välttyy sekametelisoppamaiselta lopulta ja turhalta mietiskelyltä nippeleiden värimaailman suhteen..?
Terminator Sergeant:in kanssa samaa mielipuolta Highlighteistä, (ja siitä mitä kannattaisi kokeilla) että turhan tarkkarajaisia, mutta eivät luullakseni häiritseviä figussa jota katsellaan metrin päästä.
- Eikä rumista saa kuin rumia kuvia -
- Eikä se kai ole multa pois? -
- ..Ja mulla oli varmaan just sillon korvat kiinni. -