Se pelastettiin kuitenkin muualle. http://www.pbase.com/image/16361241/original
GW:lle ei edes riittänyt että loukkaava kohta poistettiin ja korvattiin hieman toisella lauseella
Hot hot kohta olikin hieman yli, mutta sen siistitty versio korjasi ao. kohdan about seuraavanlaisella tekstillä. Se on ihanan kiiltävää ja kaunista ja me halutaan sitä lisää......jos kirjoitti:Siis aivan oikeutetusti tuo sensuroitiin. Tuo on herjausta.
Taiteilija muutti sen itse mutta kirje GW:ltä tuli sen jälkeen. http://www.misfirecomics.com/forums/thr ... &styleid=2Baldur kirjoitti:Itse asiassa ko sarjakuvaa ei otettu pois GW:n pyynnöstä/käskystä vaan taiteilija itse otti sen pari päivää julkaisun jälkeen pois, koska tajusi menneensä liian pitkälle. Alunperin saitilla selitys asiasta uutisena, mutta sekin on näköjään otettu jo pois.
Selkeästi pieni ylilyönti tuossa tehtiin mutta ei pidä unohtaa sitä jutun oikeaa asiaa mistä itseasiassa on kyse. GW:ltä erittäin tahditonta lopettaa USA:ssa jälleenmyyjien online-myynti. Hintakilpailu kyllä sapettaa GW:tä mutta eikös siitä pidä sitten ryhtyä erilaisiin toimenpiteisiin. Loppupeleissä nykyinen ratkaisu vähentää GW:n kokonaismyyntiä.Simpi kirjoitti:GW: päätti että viimeisin Misfire (Warhammer aiheinen nettisarjakuva) oli liian kovaa kamaa heille ja käski ottaa sen pois. http://www.misfirecomics.com/
Sekin saattaa pitää paikkansa mutta tekijä voi helposti tehdä uuden sarjakuvan (ilman pedofilia viittausta) jossa hän kritisoi päätöstä. Jos GW nostaa siitä metelin niin kaikki pystyvät kyllä näkemään mistä tässä jutussa on kyse.archon kirjoitti: Selkeästi pieni ylilyönti tuossa tehtiin mutta ei pidä unohtaa sitä jutun oikeaa asiaa mistä itseasiassa on kyse. GW:ltä erittäin tahditonta lopettaa USA:ssa jälleenmyyjien online-myynti. Hintakilpailu kyllä sapettaa GW:tä mutta eikös siitä pidä sitten ryhtyä erilaisiin toimenpiteisiin. Loppupeleissä nykyinen ratkaisu vähentää GW:n kokonaismyyntiä.
Ei kai tuota viestiä tässä haluttu sensuroida? vai...
Lieneekö hieman vaikeampaa tehdä tuollaista euroopan lainsäädönnöllä, tiedä sitten. Luulisi että EU:n kilpailuviranomaiset (tai jotain) nostaisivat jonkinlaisen metelin tuollaisesta?Simpi kirjoitti: Milloinkohan Euroopan jälleenmyyjiltä 'leikataan siivet'?
Mutu tiedolla muistan jonkun jutun että _nimenomaan_ EU:ssa vastaava temppu ei toimisi...Teräratas kirjoitti:Lieneekö hieman vaikeampaa tehdä tuollaista euroopan lainsäädönnöllä, tiedä sitten. Luulisi että EU:n kilpailuviranomaiset (tai jotain) nostaisivat jonkinlaisen metelin tuollaisesta?Simpi kirjoitti: Milloinkohan Euroopan jälleenmyyjiltä 'leikataan siivet'?
Aivan.Simpi kirjoitti:Eikä tuo Misifre nyt edes kauhean hyvä olekaan....