"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Necrons 500 pts Patrol

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Invisus
Viestit: 10
Liittynyt: Pe 01.08.2003 17:28

Necrons 500 pts Patrol

Viesti Kirjoittaja Invisus »

Pitkästä aikaa olisi tarkoitus ruveta pelaamaan 40k:ta paikallisen Patrol-liigan inspiroimana ja kaipaisinkin kokeneemmilta vähän neuvoja.

Lista on:

10x Necron Warriors 180 pts
10x Necron Warriors 180 pts
2x Wraiths 82 pts
1x Tomb Spyder 55 pts

yht. 497 pts

Tomb Spyder tukee Warruja ja tarvittaessa jumittaa vihun yksikön (+särkee tankkeja, jos sellaisia tulee vastaan), Wraithit metsästävät nopeita yksiköitä. Patrolin henkeen sopisivat Flayed Onet kuin nyrkki silmään, mutta jos toisen Warrior-yksiköt korvaisi niillä ei Scoring-yksikköjä olisi kuin yksi.
-By the Blood of Sanguinius!
Lassek
Viestit: 3315
Liittynyt: Ma 05.07.2004 21:04

Re: Necrons 500 pts Patrol

Viesti Kirjoittaja Lassek »

Ongelma on siinä, ettei warriorit tee juuri mitään muuta kuin scoraavat. Ellei skenaariot liigassa muutu aivan pelikelvottomiksi yhdellä troopilla, ottaisin toisten tilalle destroyereita. Sitten saisi neljännen destroyerin, jos vaihtaisi wraithit toiseen hämikseen?
Invisus
Viestit: 10
Liittynyt: Pe 01.08.2003 17:28

Re: Necrons 500 pts Patrol

Viesti Kirjoittaja Invisus »

Lassek kirjoitti:Ongelma on siinä, ettei warriorit tee juuri mitään muuta kuin scoraavat. Ellei skenaariot liigassa muutu aivan pelikelvottomiksi yhdellä troopilla, ottaisin toisten tilalle destroyereita. Sitten saisi neljännen destroyerin, jos vaihtaisi wraithit toiseen hämikseen?
Ok. Kiitos vastauksesta. Täytyy vielä vähän pyöritellä. Hämiksiä ei ole kuin yksi kappale ja sekin on Necroneiden jossain kryptassa kuolleiden jermujen palasista koottu.
-By the Blood of Sanguinius!
Invisus
Viestit: 10
Liittynyt: Pe 01.08.2003 17:28

Re: Necrons 500 pts Patrol

Viesti Kirjoittaja Invisus »

Uusi lista on tällä hetkellä:

11 Warriors 198 pts
3 Destroyers 150 pts
2 Wraiths 82 pts
1 Tomb Spyder 55 pts

Yht. 485 pts.

Koska en saa tähän hätään mistään toista Tomb Spyderiä, Wraithit pysyy. Ne kuitenkin toimivat paremmin kuin 6 Flayed Onea. Yksi vaihtoehto tietty olisi heivata Wraithit pois, lisätä yksi Destro ja pari warrua, mutta Warruilla on minusta ihan sama onko niitä 10 vai 15.
-By the Blood of Sanguinius!
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijalistat”