"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

200p suorittaja Shas'el

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
Magrat
Viestit: 6
Liittynyt: Ma 01.08.2011 10:38

200p suorittaja Shas'el

Viesti Kirjoittaja Magrat »

Elikkäs, areenaa varten olisin itselleni suorittajaa luomassa. Mutta koska Taukit ovat miulle uusi ilmestys, ajattelin postata tänne ja kysellä kehitys apuja.

Shas'el
Fusion blaster twin-linked
Plasma rifle
Iridium armour
Stimulant injector
Hard-wired multi tracker
Ejection system
Hard-wired drone controller
2x Shield drone
168 pongoa pitäisi tulla.

Tuolta codexsista vain napsin kaikkea mukavan näköistä, miten sitten toimivat tiedä häntä.
Shas'elin otin sen takia, koska Shas'o on muistaakseni bännitty.
Fusion blasterit otin twinkattuna, koska areena tulee olemaan tod.näk. suhteellisen pieni kokoinen, ja plasma riflellä pääsee räimimään vähän piemmältäkin matkalta.
Shield droneja otin generaattorin sijaan, sillä sain sen käsityksen että piti olla tasan kolme weapon tahi support systeemeistä, ja sitten satasen edestä wargeareja.
Ja pelaamme sitten samalla ukkelilla last standia myös, jolloin 200 pongon ylijäämillä saa ostella itselle kaveria tjmst.
Mutta, niitä paljon kaivattuja kommentteja odotellessa.
Avatar
Half-breed
Viestit: 10351
Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
Paikkakunta: Turku

Re: 200p suorittaja Shas'el

Viesti Kirjoittaja Half-breed »

Ööö ensinnäkin mihin areenalle tämä menisi? Nimittäin itse pelissä tuo on aika pirun kehno kaveri. Paljon turhaa kamaa on mukana ja aseistuskin on oikeastaan mitä on, sillä noilla varustuksilla olisit menossa lähelle, mutta kun Taulla ei halua joutua lähelle. Vielä vaarallisempaa on lähelle meno Iridium panssarin kanssa, joka tarkoittaa, että pahimmassa tapauksessa et pääse edes pakoon. Lisäksi mihin jäi Elin Target Array?
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”