Trugon Gamriel kirjoitti:http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... ss_205_000
Necroneiden Battleforce Maelstromissa. Julkaisu päiväksi on merkitty 18.2.
Todella hyvä setti tosissaan.
Trugon Gamriel kirjoitti:http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... ss_205_000
Necroneiden Battleforce Maelstromissa. Julkaisu päiväksi on merkitty 18.2.
Kuten ekasta viestistä näkyy, niin kuun puolivälissä pitäisi huhujen mukaan. Tosin koska ollaan jo näin pitkällä kuuta, niin saattavat olla jätetty kuun loppuun, tai ens kuulle. Paha sanoa, kun ei tiedä.Eduboy94 kirjoitti:Milloin niitä nidejä oli tulossa?
Ihan kiva, blisteriksi :P.Dovahkiin kirjoitti:Trugon Gamriel kirjoitti:http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... ss_205_000
Necroneiden Battleforce Maelstromissa. Julkaisu päiväksi on merkitty 18.2.
Todella hyvä setti tosissaan.
...tai sitten näin. Susia on tosiaan huhuttu jo pitkin viime vuotta, eli tuntuisi passelilta. ripotelkaa suolaa oman maun mukaan näihin tietoihin.Warseer kirjoitti:Just saw the product list at my game store (not gw)
here's what I remember
3 march
hive tyrant/swarmlord kit 42 eur (ordered 2, plastic
tervigon/tyrannofex kit 45,50 eur plastic (order 2, mt poor wallet)
plastic thunderwolves, 3 a box
plastic fenrisian wolves 5 a box
plastic wolf lord on thunderwolf 1 a box
arjac rockfist finecast
(wanted to order it all, but not enough money
oh and something to do with paints, which i didn't look at
En tiedä muista mutta musta Tervigon/Tyrannofex vaikuttaa siistiltä ja eipä nuo hurtatkaan pahoilta luomuksilta vaikuta.Malkuth kirjoitti:Kyllä nää taitaa ihan oikeasti olla tulossa, sudet ja ötökät siis. Kuviakin on jo.
Onkohan tuo vaan harpy ollenkaan ettei olisi vain "pelkkä" hive styranki siivillä.Remos kirjoitti:Mutta Harpy...
Luulenpa että Hive Tyrant boksista on mahdollista väsätä se Special character myös. Ainakin siltä vaikuttaisi.Furinji kirjoitti:Onkohan tuo vaan harpy ollenkaan ettei olisi vain "pelkkä" hive styranki siivillä.Remos kirjoitti:Mutta Harpy...
Tuolla oli muuten Faeitilla vielä kymmenes kuva, jota ei tuossa aiemmin linkatussa listassa ole ja listasta puheenollen siellä on myös lista julkaisuista, joissa vilkkuu myös esim Bonesword-päivityssettejä.
Mikä niissä on sitten vialla? Eihän ne nyt kauhean vanhoja figuja kuitenkaan ole.Half-breed kirjoitti:Jännää, että GW julkaisee edelleen vanhanmallisia termoksia. Luulisi, että niiden tekeminen lopetettais, tai tulisi uusi figu ulos.
Joo, mut Lammasusta ei ole tullu uutta versiota, tai ei ole tullu Quasi-Lammasuja, jotka näyttäisivät erilaiselta kuin tuo vanha. Termoksista on tullu uudet versiot, jotka näyttää erilaiselta kuin nuo vanhat, joten vanhat näyttää vähän out of place niiden rinnalla. Ei klassikkofigujen uudelleenjulkaisu huono juttu kuitenkaan ole.jamovoima kirjoitti:Mikä niissä on sitten vialla? Eihän ne nyt kauhean vanhoja figuja kuitenkaan ole.Half-breed kirjoitti:Jännää, että GW julkaisee edelleen vanhanmallisia termoksia. Luulisi, että niiden tekeminen lopetettais, tai tulisi uusi figu ulos.
Edit: Jaa nyt ymmärsinkin mistä oli puhe. Ihan sinänsä hauskaa että ne uusii noita klassikkofigujakin. Tulihan Chaos dwarffien lammasustakin finecast versio kesällä :)