"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Necrons of the Whispering Dunes 8.5.UPDATE

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
Haizelhoff
Valvoja
Viestit: 2207
Liittynyt: To 15.05.2008 18:30
Paikkakunta: Helsinki

Necrons of the Whispering Dunes 8.5.UPDATE

Viesti Kirjoittaja Haizelhoff »

Kuva

Tuolt voi katella lisää

http://calltoarms40k.blogspot.com/2012/ ... ering.html

Eli siis NjT turnaukseen uudelleenmaalatut cronit vanhan kirjan ajoilta. Varmaanki tulee uusia yksiköitä lisäiltyä ihan lähitulevaisuudessa. Saanu jo muutamilta ihmisiltä hyviä ideoita, mutta antakaa tekin ihmeessä kommentteja, parannusehdotuksia taikka ideoita tulevaisuuden konversioille.
Viimeksi muokannut Haizelhoff, Ti 08.05.2012 21:35. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Varjous
Viestit: 612
Liittynyt: Ke 26.08.2009 21:57
Paikkakunta: Jyväskylä

Re: Necrons of the Whispering Dunes

Viesti Kirjoittaja Varjous »

Tuota onko sulla alkuperäis kuvia ennen kuin uudelleen maalasit. Olisi ihan mielenkiintoista nähdä miten paljon sait aikaan kahdessa päivässä. Meinaan loppu tulos on kyllä omaa silmää miellyttävää ja oletko käyttänyt perusukoissa sponge effectiä?
Avatar
Oberon
Viestit: 9116
Liittynyt: Ke 02.03.2005 17:25
Paikkakunta: Loviisa

Re: Necrons of the Whispering Dunes

Viesti Kirjoittaja Oberon »

Hyvän näkönen armeija aikaan nähden ja näillä kuvilla. Stalkeri on kyllä varsin pieni, oisko toi dreadnoughtin kanssa samaa kokoa?

Kivasti oot jaksanu panostaa noihin warrujen pyssyihin, toimii.
MYYN CSM&DA-armeijaa!

"Tervetuloa Orivedelle pelaamaan. Täällä sorsankin saa piiloon."
Avatar
Haizelhoff
Valvoja
Viestit: 2207
Liittynyt: To 15.05.2008 18:30
Paikkakunta: Helsinki

Re: Necrons of the Whispering Dunes

Viesti Kirjoittaja Haizelhoff »

Perusukois ei oo sponge effektii. Kiitti kommenteist. Stalkerit on joo dreadin kokosii, niit mä käytin mallina ku tein noi. Ei niit enää voi käyttää mut ehk dessuruumiit kierrätetään spydereiks. Täs on vanha väriteema (ihan uusiks siis meni)

Kuva
Avatar
Haizelhoff
Valvoja
Viestit: 2207
Liittynyt: To 15.05.2008 18:30
Paikkakunta: Helsinki

Re: Necrons of the Whispering Dunes

Viesti Kirjoittaja Haizelhoff »

Tää seuraava figu onki vähän erikoisempi tapaus. Adepticoniin mennessä sai mukana hirveen kasan kaikkee sälää (lähinnä sponsoreiden alotusboksei ym.) mutta mukana oli kans Adepticon 2012 virallinen figu. Kyseessä on siis jonkin sortin Admech kävelijä. Koska tykkään napeista pelikentällä, päätin integroida figun croneihini. Pörröä figun taustalla voi käydä lukemassa täältä:
http://calltoarms40k.blogspot.com/2012/ ... ature.html

Kuva
Xenon
Peliporukkavalvoja
Viestit: 3130
Liittynyt: Ke 11.05.2005 17:47

Re: Necrons of the Whispering Dunes

Viesti Kirjoittaja Xenon »

Varsin tyylikäs ja omaperäinen necron jengi. Ja omaperäinen todellakin hyvällä tavalla. Komeat baset ja display boardi on hieno myös. Adepticon figusta tykkään myös ja hyvä fluffi tekee siitä entistä paremman. Korostukset ovat tyylillesi uskollisesti melko jyrkät, voi varmasti hirvittää monia mutta itse ainakin tykkään. Ja toimii varsinkin pelipöydällä. Ehkä hitusen suurempia ja tarkempia kuvia jäin kaipailemaan figuista niin saisi tarkemmin ihmetellä.
Avatar
Haizelhoff
Valvoja
Viestit: 2207
Liittynyt: To 15.05.2008 18:30
Paikkakunta: Helsinki

Re: Necrons of the Whispering Dunes

Viesti Kirjoittaja Haizelhoff »

Xenon kirjoitti:Varsin tyylikäs ja omaperäinen necron jengi. Ja omaperäinen todellakin hyvällä tavalla. Komeat baset ja display boardi on hieno myös. Adepticon figusta tykkään myös ja hyvä fluffi tekee siitä entistä paremman. Korostukset ovat tyylillesi uskollisesti melko jyrkät, voi varmasti hirvittää monia mutta itse ainakin tykkään. Ja toimii varsinkin pelipöydällä. Ehkä hitusen suurempia ja tarkempia kuvia jäin kaipailemaan figuista niin saisi tarkemmin ihmetellä.
Kiitti kommentist. Display Board on alunperin Dark Eldareiden, mut varmaan cronit lainailee sitä. Voisin yrittää ottaa pari isompaa kuvaa. Kamera (siis kännykkäkamera) rajoittaa vaan vähän. Yritän kattoo mitä saisin aikaseks.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”