"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Mitä mieltä olette örkkien t 4:stä

Warhammer Fantasy Battles -pelin palsta, jossa on tarkoitus keskustella kaikista niistä aiheista, jotka eivät sovellu muihin otsikoihin. Kysymyksiinkin vastataan, mutta käytä kuitenkin ensin hakua.
Aleksi Pesonen
Viestit: 305
Liittynyt: Ma 24.02.2003 15:42
Paikkakunta: Kiuruvesi (Iisalmen vieressä)
Viesti:

Mitä mieltä olette örkkien t 4:stä

Viesti Kirjoittaja Aleksi Pesonen »

[quote="Ghe'dahlg"]Örkit on melkeinpä turhan huonoja... S4 olisi niille ihan paikallaan, mutta Choppa korvaa tämän suhteellisen hyvin...[/quote]

Ghe'dahlg on oikeassa örkeillä pitäs olla st4.
juma meitä ammutaan...
Ghoul King
Viestit: 89
Liittynyt: Su 02.02.2003 19:23
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Ghoul King »

Tavallaan niin pitäisikin kun katsoo kuinka lihaksikkailta ne näyttävät, mutta s4 nostaisi niiden hintaa ja/tai tekisi perusörkistä liian hyvän. Örkeistä tulisi kertaheitolla eliittiarmeija. Ja onhan tuota s3 korvattu chopilla ja Big'uneilla.
It's good to be the king.
Mets^
Viestit: 267
Liittynyt: Ke 20.11.2002 18:24
Paikkakunta: Tre

Viesti Kirjoittaja Mets^ »

Agathokles kirjoitti:
killu vasarahemmo kirjoitti:
Agathokles kirjoitti:goblineilla on huono LD (6).
tuo ei ole edes huono, katsotaanpas clanrat slaven ld se on mahtavat 2 , sama kuin zombilla tosin zombi ei tarvitse niin kovin paljoo leduaan.

No gobboilla ei ole mitään erikois sääntöä, joka nostaisi Ld:tä ja jos oikein muistan nii skavenit saavat joka rankilta +1Ld, joten noita on aika vaikea lähteä vertaamaan. Ja Ngobboilla on Ld5, joka on kyllä aika avuton, mutta se näkyy pisteissä + Ngoblinit saavat fanaticeja ja nettersejä, mitkä tekevät Ngobboista hankkimisen arvoisia.(ei kyllä liity asiaan) :roll:
Iseasiassa, täysi 3 rankin slave yksikkö omaa Ld5. Tapa muutama niin se on enää 4. Ja kuitenkin kun slavet ovat kuitenkin leveässä rivissä siinä edessä, niin ei niillä pahemmin rankkeja ole. Sen sijaan gobboilla on aina tuo Ld6, oli sitten kuinka monta rankkia tahansa.
bluebluesky
Viestit: 471
Liittynyt: Ke 26.02.2003 09:39
Paikkakunta: Hyvinkää

Viesti Kirjoittaja bluebluesky »

t4 on lihamuurille vähintäänkin kohtuullinen, kun vertaat dwarffeihin. Tavallisilla äijillä great weapon (s5), saa 3+ saven lähitappelussa ja osaavatpa vielä tapellakkin.
Warrior
Viestit: 264
Liittynyt: Ti 29.04.2003 22:25
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Warrior »

Osaa örkitkin tapella lähitaistelussa kun niille saa toisen aseen tai keihään sitten vielä Big´unseiksi kun ne saa.
I'm a pacifist on acid trip.
Ropetus
Valvoja
Viestit: 2848
Liittynyt: To 10.04.2003 18:53
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Ropetus »

Sitten kun big 'unsseille keihäillä antaa banner of butcheryn niin alkaa viholliset ropista... (Mulla siitä tulee 25 hyökkäystä)
Warrior
Viestit: 264
Liittynyt: Ti 29.04.2003 22:25
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Warrior »

Niin, jos et chaargaa ja sulta ei kuole ketään. Tietysti muilla vuoroilla sitten
I'm a pacifist on acid trip.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Yleiset keskustelut”