"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Myrskykynsi

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
Boreas
Viestit: 502
Liittynyt: Ti 20.09.2011 17:36
Paikkakunta: Pori

Myrskykynsi

Viesti Kirjoittaja Boreas »

Eli onko kukaan peluuttanut uutta vanillamarsujen leijaa? Mitä siitä ajatellaan, missä rooleissa sitä peluutetaan ja millä herkuilla?
DeathWatch! Represent!! We are here to fetch recaf
Avatar
Lighthammer
Peliporukkavalvoja
Viestit: 1460
Liittynyt: Ti 05.04.2005 20:19
Paikkakunta: Eurajoki

Re: Myrskykynsi

Viesti Kirjoittaja Lighthammer »

Paperinen AV rohkasis käyttään sitä 60" ohjussettiä IMO. Jotain kivaa outflankki-alfaiskuviritelmää tolla vois kait kanssa koittaa.
Set fire to the family tree.
Boreas
Viestit: 502
Liittynyt: Ti 20.09.2011 17:36
Paikkakunta: Pori

Re: Myrskykynsi

Viesti Kirjoittaja Boreas »

Itteä huvittais kokeilla outflankkia ja vihun trooppien listimistä sillä. Aseistus HB:t ja AssC:it. Tulis jostain flankista ja dakkais niin paljon massaa kuin pystyy. Olis se kyllä aika itsemurha tehtävä.
Toi Skyhammer ohjus setuppi on hyvä ja ehdottomasti omasta mielestä kokeilun arvoinen. sääli että leijan muut aseet on aikas mitättömässä roolissa jos vaan ammut sieltä 60" päästä.
DeathWatch! Represent!! We are here to fetch recaf
Avatar
Half-breed
Viestit: 10351
Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
Paikkakunta: Turku

Re: Myrskykynsi

Viesti Kirjoittaja Half-breed »

Boreas kirjoitti:Itteä huvittais kokeilla outflankkia ja vihun trooppien listimistä sillä. Aseistus HB:t ja AssC:it. Tulis jostain flankista ja dakkais niin paljon massaa kuin pystyy. Olis se kyllä aika itsemurha tehtävä.
Ei se nyt niin hullu idea ole. Taloni tulee kuitenkin jonkin toisen yksikön kanssa sieltä sivusta, ja se pistää menemään sen verta dakkaa, että kyllä sen pitäisi selvitä hengissä. Kuitenkin se mitä Taloni koskee pitäisi kuolla, ja ne Scoutit estää sen swamppaamisen.

Joo on se vähän turhan kallis kuitenkin tuohon hommaan, mutta ideatasolla ihan hyvä idea. Katotaan josko se toimis kutoses paremmin.
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.
Boreas
Viestit: 502
Liittynyt: Ti 20.09.2011 17:36
Paikkakunta: Pori

Re: Myrskykynsi

Viesti Kirjoittaja Boreas »

Olinko just samoilla linjoilla kun Halffis? mistäs löytyy hymyileviä portsareita? Vitsit vitseinä, mitä muuta tosta tulee mieleen? Sitä voi käyttää antitankkina tai anti infantryna mut on hiukan kallis. Tuleeko kenellekään mieleen muuta tarkotusta?
DeathWatch! Represent!! We are here to fetch recaf
HerraMauno
Viestit: 2072
Liittynyt: Ke 17.06.2009 17:57

Re: Myrskykynsi

Viesti Kirjoittaja HerraMauno »

Eiks toi nyt vaan oo hirveen ylihintanen? Paras käyttö varmaan on ne ohjukset 60'' päässä, jollois se ei välttämättä kuole heti, mutta silloinkin se ei pääse käyttään TL asscannoniaan, mikä ei oo hirveen hauskaa. Tollanen tulen HB:n ja asscannonin kanssa ampuun trooppeja outflankista nyt kuulostaa ihan paskalta, 7 shottii woot woot!
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”