Örkki armeijalista Mordheimiin

Avatar
napalautanen
Viestit: 21
Liittynyt: Ma 25.12.2006 15:57

Örkki armeijalista Mordheimiin

Viesti Kirjoittaja napalautanen »

Heroes

Orc Boss 80gc
-Double handed weapon 15gc
Yht 95gc

Orc Shaman 40gc
-Battle axe 5gc
Yht 45gc

2x Big Uns 80gc
-Battle Axes 10gc
-Shields 10gc
Yht 100gc

Henchmen

Troll 200gc

2x Goblin warriors 30gc
-Short Bows 10gc
-Clubs 6gc
-Shields 10gc
Yht 56gc

Total 496gc

Tullaan varmaankin tälläkin pelaamaan ajappatin skaveneita vastaan :D
Neuvoja otetaan vastaan...
Avatar
banzgo
Viestit: 1820
Liittynyt: Pe 22.04.2005 20:02
Paikkakunta: Espoo

Re: Örkki armeijalista Mordheimiin

Viesti Kirjoittaja banzgo »

Lainaan edellisestä keskustelusta:
No siis niinkuin melkein kaikki tämän foorumin mortikka-listojen arvioinnit, niin nytkin sanon että: Maximi herot, ei armoreja eikä shieldejä. Ja nuojapuukko tai tuplanuoja kannattaa kottaa kaikille. Miekka on suht turha.
Sitten ihan tähän listaan. Peikko pois. Aivan turha tuolla rahalla. Sen tilalle saat paaaaaljon örkkejö. Jousia ei ehkä kannata antaa kun ei niillä kumminkaan osu.
Avatar
napalautanen
Viestit: 21
Liittynyt: Ma 25.12.2006 15:57

Re: Örkki armeijalista Mordheimiin

Viesti Kirjoittaja napalautanen »

eli trolli ja goblineitten jouskarit pois ja tilalle orc boyzejä....
Avatar
banzgo
Viestit: 1820
Liittynyt: Pe 22.04.2005 20:02
Paikkakunta: Espoo

Re: Örkki armeijalista Mordheimiin

Viesti Kirjoittaja banzgo »

Eli peikko pois. Kilvet kuuseen. 2h kapula ei näin alussa ole se paras vaihtoehto, koska vikanalyöminen on ilkeää.
Avatar
Tezze
Viestit: 101
Liittynyt: To 28.04.2005 13:37
Paikkakunta: pori

Re: Örkki armeijalista Mordheimiin

Viesti Kirjoittaja Tezze »

Minä annan vähän erinlaista palautetta kuin muut. Eli omasta mielestäni Trolli on hieno nähdä listoissa, kun ei se ole mikään ihan turha ja kun heppu ei voi kuolla niin mikäs siinä. Itse tykkään. Gobot jousien kanssa on vähän halu kysymys voihan ne silleenkin jotain saada aikaan, mutta kilvet ehdottamasti pois kilpi maksaa etkä saa sillä oikeastaan mitään mielummin siitä pisteet talteen. Samoin Uneilla ja Pomon 2h ase voi olla ihan hauskakin jos Skaveneita on vastassa niin ei se välttämättä niin huono ole, mutta itse ottaisin mielummin Halberdin aluksi niin saa chargessa kuitenkin lyödä ennen. ja näistä kilvistä ja halberdista saisi yhden goblinin ja jos haluat voisit laittaa sen kolmanneksi tuohon goblin ryhmään ja vaihdat clubit kakkso daggereihin.
Why try to live? you´ll die anyway

Paina tätä
Nightgoblin
Viestit: 13
Liittynyt: La 08.09.2012 14:01

Re: Örkki armeijalista Mordheimiin

Viesti Kirjoittaja Nightgoblin »

Jengi on todella hyvä itse kun aloitin örkeillä niin otin pelkät herot ja kauheesti armoreita. Jouduin pettymään sillä kun tein uuden listan niin ostin itelleni trollin. ja se oli hyvin toimiva jengi!!
May the force be with you!
santso
Viestit: 2690
Liittynyt: Su 22.07.2007 16:40
Paikkakunta: Ilmajoki/Kouvola

Re: Örkki armeijalista Mordheimiin

Viesti Kirjoittaja santso »

max herot xboweilla ja lopuilla pisteillä normi örkeii xboweilla, näillä mennään, ampuu lujemmin kuin reiklanderit...
Omenapiirakka on tietäjien ruokaa.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Mordheim”