"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Craftworld Druchii

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
jonez2
Viestit: 363
Liittynyt: To 14.01.2010 21:28
Paikkakunta: Turku

Craftworld Druchii

Viesti Kirjoittaja jonez2 »

Eldareita näytille. NImi on peräisin maalipurkista mikä toimi armeijan pohjana, joten kiitos sille purkille, säästit minut pähkäilyltä:). laitan linkin mitä kautta pääsee katsomaan "kylmään" teemaan maalattuja eldareita tarkemmin.
Yritän muistaa päivittää kuvia edistymisen mukaan.
Kuva

http://s1172.beta.photobucket.com/user/ ... %20Druchii
Viimeksi muokannut jonez2, Ma 14.01.2013 08:23. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
Avatar
Kaapelikala
Viestit: 4446
Liittynyt: Ma 30.06.2003 13:43
Paikkakunta: Espoo

Re: Craftworld Druchii

Viesti Kirjoittaja Kaapelikala »

Liek so?

Kuva

Also kyllä noilla pelaa. Freehandit kivat. Kuvissa vaan voisi olla parannettavaa. Hiukan rakeisilta vaikuttavat täältä katsoen.
Viimeksi muokannut Kaapelikala, Ma 14.01.2013 08:15. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
jonez2
Viestit: 363
Liittynyt: To 14.01.2010 21:28
Paikkakunta: Turku

Re: Craftworld Druchii

Viesti Kirjoittaja jonez2 »

nonnii, thx. nyt sainki laitettua ryhmäkuvan esille
Vonreuter
Viestit: 586
Liittynyt: Pe 08.04.2005 18:53

Re: Craftworld Druchii

Viesti Kirjoittaja Vonreuter »

Vaikuttaa äkkiseltään siltä, että olet vetäissyt valkoisen pohjamaalin ja monta kerrosta Nuln Oilia. Sori, jos olen väärässä, koska kuvista ei oikein saa selvää. Luu on lystikäs väri etenkin noissa lentovehkeissä.

Rutisisin vähän tuosta Craftworldin nimestä. Valinnanvapaus on tietysti sinulla, mutta druchii = dark elf Hammerspeakillä. Itse olen sen verran vanhan koulukunnan pelaaja, että pidän WFB:tä ja WH40k:ta toisiinsa linkittyvinä maailmoina, joten tuntuu hassulta, että eldarit kutsuisivat itseään dark elffeiksi. Vähän vastaava olisi esimerkiksi kaartirykmentti Zharr-Naggrund XI, Deathwing-kapteeni nimeltään Nagash tai kaaosloordi nimeltään Sigmar Heldenhammer.
To fight the Alpha Legion is to fight on a shifting layer of deception and trickery, where every weakness can hide strength and every apparent advantage may be revealed as a trap.
jonez2
Viestit: 363
Liittynyt: To 14.01.2010 21:28
Paikkakunta: Turku

Re: Craftworld Druchii

Viesti Kirjoittaja jonez2 »

nimi tuli vaan koska pää oli tyhjä ja jotain piti keksiä joten otin maalipurkin mitä käytin ja mikä kuulosti eldar maiselta. teema on sellainen violetti-sininen missä on luun rikkomassa sävyä. Kuva näytti paremmalta kännykäs :)
0rk
Viestit: 28
Liittynyt: Pe 05.10.2012 11:41

Re: Craftworld Druchii

Viesti Kirjoittaja 0rk »

minusta nimi druchii on oikein hyvä :)
...
jonez2
Viestit: 363
Liittynyt: To 14.01.2010 21:28
Paikkakunta: Turku

Re: Craftworld Druchii

Viesti Kirjoittaja jonez2 »

*Update*

Kuva
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”