Eli seuraavanlainen tilanne.
Vastustajan yksinäinen charru, 2+ savellaan, feel no painillaan ja regerenatella, ja it will not diella, eli sellainen hemmo joka ei kuole sitten millään.
Kimppuun sitä vastaan menee Emperor's champion, ja joku toinen unitti.
Noh kähmäilyksihän se menee kun champan on pakko haastaa ja yksinäisen kaverin on pakko acceptoida, noh siinä ne sitten 2+ saveillaan tappelevat hamaan hautaan saakka jos kummallakaan ei ole fistiä/ap2:sta.
Voikos tämä toinen unitti lähteä siitä "Our weapons are useless" säännöllä luikkia karkuun, sääntöhän sanoo seuraavaa "If a unit is locked in combat with an enemy it cannot hurt" kun eihän tämä unitti voi sitä charrua vahingoittaa koska ei ne siihen väliin voi mennä kun haastattelijat painivat keskenään.
:3
Multiple combats, Challenges ja Our weapons are useless
-
Snowtrooper
- Viestit: 1290
- Liittynyt: Pe 20.08.2004 11:22
- Paikkakunta: Helsinki
Re: Multiple combats, Challenges ja Our weapons are useless
Cannot hurt != cannot hit. "Our weapons are useless" koskee tilannetta, jossa S on liian pieni T:hen nähden, jolloin woundaus olisi mahdotonta. Jos champpa kuolee, ja yksikkö voisi edes teoriassa nirhiä vastustajan hengiltä sen jälkeen, ei Käpälämäen valtaaminen vapaaehtoisesti käy. Ison kirjan sivut 64-65 "Outside forces" ja "Moral support" itse asiassa käsittelevät juuri tällaista tilannetta.
- Half-breed
- Viestit: 10351
- Liittynyt: Ma 01.03.2004 11:11
- Paikkakunta: Turku
Re: Multiple combats, Challenges ja Our weapons are useless
Jeps. Kunhan yksiköllä on edes >0 % tsänssi vahingoittaa vastustajaa, niin se ei pysty vapaaehtoisesti juoksemaan pois lähäristä.
2014 bänniä jo yhteensä ~3,5 kuukautta. Yrittäkää pistää paremmaksi.