ketkä kaikki saa käyttää abaddon the despoileria?
-
god of chaos
- Viestit: 1
- Liittynyt: Ti 29.04.2003 21:33
ketkä kaikki saa käyttää abaddon the despoileria?
saako tzeentchit käyttää abaddon the despoileria?
[Modedit: Siirto oikeaan foorumiin. -Vlad]
[Modedit: Siirto oikeaan foorumiin. -Vlad]
- Cacodemoni
- Viestit: 1105
- Liittynyt: To 23.05.2002 15:48
- Paikkakunta: Hyvinkää
-
Andromedus
- Viestit: 1968
- Liittynyt: Su 06.10.2002 19:57
- Paikkakunta: Savonlinna, Itäisten arojen linnake
Paitsi että abaddon on kyllä musta, sillä on nimen omaan Black Legionin johtaja. Mutta turhaan sitä nillittämään.. fluffin mukaan pelatessa en kyllä Cypheriäkään maalaisi Emperor's Childrenin väreihin. Se voisi pinkkinä olla aika huvittava. Mutta tokihan maalaatte ne juuri sellaisiksi, kuin haluatte. Kaikkiin puhtaisiin kaaoksen kulttiarmeijoihinkin voi Adabbonin tunkea, kunhan armeija edelleen on sen yli 2000p..
"meillä ei ole mitään niin suurta sosiaalista ongelmaa, ettei sitä ratkaistaisi parilla tuhannella sotilaalla"
Käypä figuuri, kunhan käyttää sen ensin parturissa. Figuurilla on sen verran törkeä tupee ettei se mene minkään itseään arvostavan pr-toimiston haavista lävitse ennen ensiesiintymistä.Teräratas kirjoitti: Jeps, oma abbadonini on valjastettu Iron warrioreideni johtoon Warsmithiksi. Mielestäni yksi hienoimpia 40k figuja GW:ltä.
Heh, omaani ei ole vielä paturoitu, mutta kieltämättä olenb sitä useita kertoja vakavasti harkinnut. Maalauksen yhteydessä toinen puoli kasvoista peittyikin jo bionicseillä, joten parturointi ei varmaan hänen mielenterveyttään enää pahasti järkyttäisi. Oletettavasti tukka lähtee ensimmäisen kaatumisen jälkeen, nyt hän on vielä taistellut varsin voitokkaasti.Vladgren kirjoitti:Käypä figuuri, kunhan käyttää sen ensin parturissa. Figuurilla on sen verran törkeä tupee ettei se mene minkään itseään arvostavan pr-toimiston haavista lävitse ennen ensiesiintymistä.Teräratas kirjoitti: Jeps, oma abbadonini on valjastettu Iron warrioreideni johtoon Warsmithiksi. Mielestäni yksi hienoimpia 40k figuja GW:ltä.