No nyt päätin, että otetaan kuvia joten järjestelin pienen kuvausboxin ja laitoin järkkärin jalustalle ja aloin räpsimään ;)
Itse figut ovat vaihtelevasti väliltä "täysin valmis"-"Basetus puuttuu"-"täysin kesken". Ovat muutenkin pöytä figuja ei mitään näyttelykappaleita, joten maalauksessa on haettu helppoa ja nopeaa maalattavuutta kuitenkin siten, että ne pelietäisyydeltä näyttäisivät hyviltä.
Mutta pidemmittä puheitta itse kuviin:
Ensiksi laitetaan Nurglen prinssi. Hyvin kevyesti konffattu ja täysin valmis:


Lordi ratsulla. Reilusti konffatttu vaikka ei siltä näytäkkään ~99%-valmis:



Sitten forgefiend. Vähän kovemmalla kädellä konffattu, ~99%-valmis:





2-ryhmää perus plaquemariineja rhinot taustalla. Hyvin hienovaraisesti konffattuja ja valmiita. Toisella ryhmällä 2xmelta ja toisella 2xplasma:


2xPlasmacannon missilelauncher dredejä. Jonkin verta konffailtuja ja valmiita:



Edellisten taustalla näkyvä raskaasti konffattu WIP-dredi, jonka aseistuskin on vielä auki:


Possessed chaos marines. Raskaasti konfattu, maalaus metalleja vaille valmis, mutta baset puuttuvat kokonaan:



Pientä siistimistä vailla oleva Lascannon predator (ollut jo vuosia sittenkin täällä esillä):



ja lopuksi totaallisen WIP-läjä kultisteja (~20 kappaletta):

Noin, kiitokset niille jotka tänne asti jaksoivat rullata :)
Jotkut näihin varmaan olivatkin jo pelipöydällä turnauksissa törmännyt (ja voittanut), mutta eivät varmaan hekään ihan kaikkia ole nähneet, sillä niin pienissä turnauksissa tullut oltua.
Kuten yleensä kaikennäköinen mielipiteen ilmaisu on tervetulluta ja etenkin kaipaisin vihjeitä miten noita kultisteja lähtisi jatkamaan (omat ideat olleet niiden maalauksen jatkamisen suhteen ~6kk jumissa) sekä, mikä voisi olla paras ase tuolle wip-dredille closis nyrkin kaveriksi.