Me ei lähetty karkuun heti kun vähän alko näyttään huonolta!Morhgoz kirjoitti:nööössöööö!WolfMan kirjoitti: Minä. *näyttää kieltä* =D
Ja Fulgrim on vähän höpsö, miten nyt sillai antoi miekan sekoittaa ajatukset.
Me ei lähetty karkuun heti kun vähän alko näyttään huonolta!Morhgoz kirjoitti:nööössöööö!WolfMan kirjoitti: Minä. *näyttää kieltä* =D
Too bling even for a primarch?WolfMan kirjoitti: Ja Fulgrim on vähän höpsö, miten nyt sillai antoi miekan sekoittaa ajatukset.
Totally.shiwan kirjoitti:Too bling even for a primarch?WolfMan kirjoitti: Ja Fulgrim on vähän höpsö, miten nyt sillai antoi miekan sekoittaa ajatukset.
Tuo lista kuvastaa erilaisia ihmispoppoita. Riippuen siitä, mitä Peovenanceja otat, sopivia figuja ovat konffatuista squateista beastmanien kautta catachanilaisiin tai FW:n chaos cultisteihin. Ei niille mitään virallisia figuja ole.shiwan kirjoitti:Onko noille imperial militian tai culttien janareille olemassa itään yhteistä visuaalista linjaa vai voiko noita kasailla esimerkiksi astra militarumista hyvällä omallatunnolla?
Voin siis alkaa kaivelemaan miljoonaboxista 15 vuoden takaisia ig-jamppoja ja vuolemasn pois imperiumin symboleja. Tuleepahan niillekin käyttöä.Scythas kirjoitti:Tuo lista kuvastaa erilaisia ihmispoppoita. Riippuen siitä, mitä Peovenanceja otat, sopivia figuja ovat konffatuista squateista beastmanien kautta catachanilaisiin tai FW:n chaos cultisteihin. Ei niille mitään virallisia figuja ole.shiwan kirjoitti:Onko noille imperial militian tai culttien janareille olemassa itään yhteistä visuaalista linjaa vai voiko noita kasailla esimerkiksi astra militarumista hyvällä omallatunnolla?
WHAT! Ensimmäinen 30k-juttu mikä olisi loppuunmyyty. Tovottavasti on joku bugi ja tulee takaisin kunhan saavat uusittua muotit yms.Wynn kirjoitti:Voe mavon silimä. SoH Contemptorit on loppuunmyyty. :/
Isoimmat erot varmaan on ilman fluffin vaikutusta:shiwan kirjoitti:Viitsisikö joku selittää miten tämä historiahammeri eroaa taktisesti 40k versiostaan?
Eipäs ole vielä hirveästi muillakaan foorumeilla tullut täysin korruptoituneiksi maalattuja legioona-armeijoita vastaan. Word Bearerit kait aloittelivat demonien kanssa frendaamista ekana ja panssarikin alkoi jo enemmän muistuttaa kaaosmaista ensimmäisten joukossa.Darius kirjoitti:Mitenkäs muuten tuo maalaus? Itseäni HH:ssa eniten kiehtoo ajatus pelata kaaosmariineilla, eli siis näillä tyypeillä, miten yleensä armeijat maalataan? Jos haluaisi maalata vaikka death guardin sellaiseksi minkä värisiä olivat HH:n loppuvaiheessa, vihreitä ja täysin korruptioituneita sen sijaan millaisina olivat pre-heresy, kuinka karsaasti sitä katsottaisiin?
Vuoden loppuun mennessä olisi tulossa seuraava HH-isokirja, jossa pitäisi olla legioonalaissäännöt White Scarseille, Blood Angeleille ja Dark Angeleille. Nykytiedon mukaan sitten seuraava isokirja olisi jo Prospero, jossa olisi viimeisiksi jääneet Space Wolfit ja Thousand Sonit. Eli aikaisintaan ensi keväänä olisi tonnipoikaa tarjolla, mutta huonolla tsägällä kirjan julkaisu siirtyy, taas.daimonos kirjoitti:Onko jollain HH-aktiiville tietoa milloin tonnipojat saavat figut ja säännöt?
Ainakin Word Bearerit vaihtoivat harmaasta punaiseen. En näe ongelmaa, mutta toisaalta en ole myöskään puristi.Darius kirjoitti:Mitenkäs muuten tuo maalaus? Itseäni HH:ssa eniten kiehtoo ajatus pelata kaaosmariineilla, eli siis näillä tyypeillä, miten yleensä armeijat maalataan? Jos haluaisi maalata vaikka death guardin sellaiseksi minkä värisiä olivat HH:n loppuvaiheessa, vihreitä ja täysin korruptioituneita sen sijaan millaisina olivat pre-heresy, kuinka karsaasti sitä katsottaisiin?
Pelillistä eroa Power Armoureilla ei ole. Toisaalta loressa mkIII:sta käyttivät boarding operaatioihin ynnä muihin verisiin lähitilanteisiin lisäsuojauksensa puolesta. Ensimmäiseksi perustetut legioonat käyttivät kanssa mkII painotteista Pa:ta, kun se oli ensimmäinen kunnolla standardisoitu. Sitten hyvillä supplylineillä varustellut, kuten Horuksen kanssa kääntyneet keplottelivat mkIV PA:ta itselleen, eli traitorlegioonissa lienee enemmän mkIV:tä kuin lojalisteilla. Sitten tietysti Alpha Legioonalla ja Raven Guardilla oli nimettäviä määriä mkVI Corvus pattern PA:ta. Ja toisaalta legioonien välillä on preferenssiä siitä, mitä armouria käyttävät enimmäkseen ja joillain on omia subvariantteja käytössä, joita kuvastaa legioonaspesifiset PA upgradet, joita FW myy.shiwan kirjoitti:Mitenkäs näiden armoreiden markkien kanssa menee? Onko noilla mitään pelillistä eroa? Saivatko käännynnäiset enää silloista uutta armoria käyttöön? Kun on kahta perustermaria niin mitä eroa niillä on käytännössä? Millaista komentajaa kannattaa lähteä ostamaan?
Koitan tässä arpoa mitä laitan tilaukseen eikä homma ole aivan selvä vielä.
Tilaat vaan kasan kamaa jotka sun mielestäs näyttää hyvältä (tai on "pakollisia")shiwan kirjoitti:Koitan tässä arpoa mitä laitan tilaukseen eikä homma ole aivan selvä vielä.