Tähän ketjuun laitan kun valmiiksi saan Infinityn Shasvastii-armeijaa. Ei välttämättä ollut se paras vaihtoehto noin pelillisesti ekasi porukaksi (ainakin mitä kommentteja olen lukenut muualta netistä), mutta ukkelit olivat mun mieleen soveliaimpia. Alieneina käyvät koon puolesta myös hyvin 40k-peleihin, ihmiset kun ovat vähän eri kokoa.
Eka nappi, Gwailo boarding shotgunin kanssa:
Infinity: Shasvastii sectorial army
Infinity: Shasvastii sectorial army
http://sotatanner.blogspot.fi/ - Pikku-ukkoilua ja semmosta
- Dr. Icchan
- Viestit: 3427
- Liittynyt: Ti 28.07.2009 21:51
- Paikkakunta: PK-seutu
- Viesti:
Re: Infinity: Shasvastii sectorial army
No on kyll alieni, ihan basesta lähtien. Onko noi violetit kasvit ihan perus flokkia uudelleen värjättynä?
PS. kuuluisko tää gallerian puolelle?
PS. kuuluisko tää gallerian puolelle?
Re: Infinity: Shasvastii sectorial army
Nonni :) Hyvältä näyttää. Tuu TaTapelle joskus pelailemaan! Meillä on jopa maastoa (joka on maaleissakin varmaan jossain kohtaa :D).
Re: Infinity: Shasvastii sectorial army
Kuuluis kyllä :) meni aamusilmillä väärään paikkaan näköjään.Dr. Icchan kirjoitti: Pe 20.01.2017 14:28 No on kyll alieni, ihan basesta lähtien. Onko noi violetit kasvit ihan perus flokkia uudelleen värjättynä?
PS. kuuluisko tää gallerian puolelle?
Violetit on tehosekoittimessa rouhittua vaahtomuovipatjaa joka on värjätty (eli siis perusflokkia, tavallaan) ja sitte vielä lisäksi vähän tossa basella highlightattu neonpinkillä.
Mielelläni :) Mikä on TaTape ja missä se on? :) Itellä on Infinity vähän vielä harjoitteluvaiheessa, ja loput porukasta vielä postissa odottamassa, mutta kyllä tää tästä ;)marke kirjoitti: Pe 20.01.2017 15:09 Nonni :) Hyvältä näyttää. Tuu TaTapelle joskus pelailemaan! Meillä on jopa maastoa (joka on maaleissakin varmaan jossain kohtaa :D).
http://sotatanner.blogspot.fi/ - Pikku-ukkoilua ja semmosta
Re: Infinity: Shasvastii sectorial army
TaTape eli Tampereen Taktiikkapelaajat ry. Hatanpään valtatie 40, F-rappu, toinen kerros. Meidän vanhentuneille ja moderoimattomille kotisivuille ei kannata eksyä. Aktiiviset pelaajat pyörii pääasiassa Facebookissa:THelppi kirjoitti: Pe 20.01.2017 15:15Mikä on TaTape ja missä se on? :) Itellä on Infinity vähän vielä harjoitteluvaiheessa, ja loput porukasta vielä postissa odottamassa, mutta kyllä tää tästä ;)
https://www.facebook.com/groups/299454886736807/
Jos Some ei ole sun juttu, niin tiistaisin ja sunnuntaisin pelaillaan. Yleensä klo 14:00 ->. Pääosa porukasta pelaa Warmachinea, mutta Infinityynkin saa peliseuraa varsinkin jos etukäteen kyselee. Eikä mekään mitään kokeneita ton pelin parissa olla, viime vuoden syksyllä aloiteltu, osa vast'ikään :)