Johan se itsessään että peliä sujuvammaksi kehitetään kertoo siitä, että palautetta on tullut. Itse lasken myös sääntöjen tarkistelun ja selvittelyn osaksi peliä ja sen syömää aikaa. Moni muukin asia on toteutettavissa tehokkaammin ja nopeammin, ja tälle tielle onkin nyt onneksi lähdetty, oletettavasti nimenomaan palautteen pohjalta. Mukana lienee myös muitakin lukemattomia tekijöitä kuten pelin lähestyttävyys.mv40k2 kirjoitti: To 04.05.2017 23:31Ketkä? Turnauspelaajatko? Ei meidän pelikerholla kukaan ole valitellut tyypillisistä 5-8 h peliajoista pitsataukoineen. Ainoa merkittävä valitus osuu **skaan sääntöjen ja kirjojen suunnitteluun, mikä johtaa siihen että tuosta laatuajasta kuluu liikaa kaiken maailman sääntöjen etsimiseen ja ihmettelyyn.
Tuosta "turnauspelaajat" lajittelusta nyt ei taas tiedä mitä kommentoisi, lähinnä kertoo omaa kieltään kommentoijien mielikuvista. "Veteraani" ja "turnauspelaaja" eivät esimerkiksi ole toisiaan poissulkevia, kuten tässä aiemmin annettiin ymmärtää, ja ovat muutoinkin subjektiivisia määritelmiä.
Etkös itse järjestä turnauksia lähes jatkuvasti ja myöskin pelaa niissä?Lord of Carcassonne kirjoitti: To 04.05.2017 17:24 Eikös teidän turnaus pelaajien pitäs olla lähinnä tyytyväisiä kun saitte tahtonne läpi?