Peliseuraa Lappeenrannassa ja lähialueilla?

Mursusquad
Viestit: 82
Liittynyt: Pe 08.01.2016 19:24

Peliseuraa Lappeenrannassa ja lähialueilla?

Viesti Kirjoittaja Mursusquad »

Tuli hankittua viimein LOTRin figuureja (Uruk-Hai!) pitkään jatkuneen jahkailun seurauksena ja nyt kun ensimmäinen erä on saatu kasattua kiinnostaisi peliäkin päästä kokeilemaan. Omassa kaveripiirissä kun ei tätä peliä harrasteta niin kysellään nyt täältä josko peliseuraa löytyisi.

Itseltäni ei varsinaista pelipöytää ole kuin 4x4 taittuva pöytälevy ilman maastoja, joten muita pelejä olen käynyt pelailemassa lähinnä Imatralla EKMK:n tiloissa. Jonkin tunnin verran kehtaa vielä matkailla autolla pelien perässä, mutta siitä pidemmälle noin päiväreissuna ei oikein kehtaisi mennä.

Ilmoitelkaapas, jos jostain seudulta löytyy joku Konkari auttamaan näissä alkuaskelissa. Miksei myös muutkin aloittelijat niin voidaan porukalla kompastella pelin sääntöjen kanssa.
Calawale
Viestit: 211
Liittynyt: Ke 27.11.2013 17:17

Re: Peliseuraa Lappeenrannassa ja lähialueilla?

Viesti Kirjoittaja Calawale »

Hei, onnittelut hyvän pelin löytämisestä.
Itse pelailen harmiksi Porvoo/pääkaupunkiseudulla päin, mutta facebookista löytyy "LOTR-WOTR-Hobbit Finland" -niminen ryhmä, jota kautta voisi löytyä peliseuraa lähempää.
Ja me muistaen sankariaikaa
Sadun tenhoon tunnemme taikaa
http://lansikairanhurmeinenblogi.blogspot.fi/
Mursusquad
Viestit: 82
Liittynyt: Pe 08.01.2016 19:24

Re: Peliseuraa Lappeenrannassa ja lähialueilla?

Viesti Kirjoittaja Mursusquad »

Nyt on löydetty parit pelaajat suht läheltä kokeilemaan Lotria, joten jos ketään kiinnostaa niin mukaan mahtuu hyvin. Pelit järjestetään todennäköisesti aina EKMKn tiloissa Imatralla.
åbobon
Viestit: 12
Liittynyt: Ma 31.08.2015 17:56

Re: Peliseuraa Lappeenrannassa ja lähialueilla?

Viesti Kirjoittaja åbobon »

Hienoa jos peli saadaan käyntiin myös muissa kaupungeissa. Hyvin tehty!
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “LOTR: Peliporukat”