Nyt livenä.
Hedonistit saivat nerffivasarasta urakalla, mutta vaikka locustin/depravityn nerffi oli ihan jees, olisin kyllä toivonut, että ei-leaderit ja epicurean olisivat halventuneet. Edelleen leader-spämmi, erityisesti greater daemon-spämmi, on se tehokkain, ja Fiendit ja (erit. ei-hero) chariotit pölyttyvät hyllyssä. Olisivat nyt laskeneet noiden hintoja, keeperi olisi voinut kallistua.
Plaguemonkit vaikuttivat saaneen ansaitsemaansa nerffihammeria kun erratassa lukee uutuutena nyt joulukuulta, että käytä netin warscrollia, älä kirjan, mutta ei se taida kuitenkaan olla päivittynyt..
Nagashin hinta oli vielä pari tuntia sitten limbossa (Legioonassa 850, appissa 880) mitta kommentoin asiasta (ja ehkä muutama muukin) ja nyt pdf oli päivittynyt ja se on 880 lagioonassakin.
[AoS] Dec 2019 Update
Re: [AoS] Dec 2019 Update
Noni, tulihan se, ja vasarasta tuli. 40 ruttomunkin charge (ilman muita bonareita) tipahti 11% vähemmälle hittimäärälle (90 hittiä tippui 80:een jos ei modifiereita, ja rend -1 osasta katosi) mutta erityisen positiivista on se, että heittojen määrä väheni kun rerollit poistuivat ja erilaiset osumatyypit katosivat (tuplawoundi 2 damagen sijaan esim. paljon nopeampi käsitellä).rpr kirjoitti: Ti 17.12.2019 17:50 Plaguemonkit vaikuttivat saaneen ansaitsemaansa nerffihammeria kun erratassa lukee uutuutena nyt joulukuulta, että käytä netin warscrollia, älä kirjan, mutta ei se taida kuitenkaan olla päivittynyt..
Tuollaiset heittelyä vähentävät oäivitykset ovat juuri hyviä.