Lähitaistelu aseet
-
-GaMeR-
Lähitaistelu aseet
nii eli saako yhellä tyypillä olla enemmän ku yks lähitappelu ase?
niiku esin voiko terminaattorilla olla powerfist ja joku muu lähitappelu ase?mutt tietysti käyttäis kerralla vaan yhtä!
niiku esin voiko terminaattorilla olla powerfist ja joku muu lähitappelu ase?mutt tietysti käyttäis kerralla vaan yhtä!
-
Oberon
-
Grand Admiral Prawn
- Viestit: 812
- Liittynyt: To 17.04.2003 15:00
- Paikkakunta: Vantaa
Terminaattorinapilla (sanotaan että sillä on 2 hyökkäystä) voi olla vaikka power fist ja pistooli. Sitten se voi käyttää powerfistiä ykkösaseena ja pistoolia "toisena aseena" jolloin se saa pistoolista +1A eli yhteensä 3 hyökkäystä, kaikki power fistin säännöillä.
Hunnien jäljiltä ei ruoho kasvanut, mutta Vantaan kaupunki hävittää puutkin.
- Cacodemoni
- Viestit: 1105
- Liittynyt: To 23.05.2002 15:48
- Paikkakunta: Hyvinkää
Terminaattorit eivät voi käyttää pistooleita.Grand Admiral Thrawn kirjoitti:Terminaattorinapilla (sanotaan että sillä on 2 hyökkäystä) voi olla vaikka power fist ja pistooli. Sitten se voi käyttää powerfistiä ykkösaseena ja pistoolia "toisena aseena" jolloin se saa pistoolista +1A eli yhteensä 3 hyökkäystä, kaikki power fistin säännöillä.
-
Grand Admiral Prawn
- Viestit: 812
- Liittynyt: To 17.04.2003 15:00
- Paikkakunta: Vantaa
Termareillahan ei siis ole 2+1 attackkia, koska se toinen ase ei ole pistooli eli ei saa pistoolin etuja lähitappelussa (+1 A), tai näin ainakin olen ymmärtänyt. Termarit saanevat vain tuplasalamakynnet saadakseen 2+1 attackkia.
Galleriaan pääsee tästä.
-
Tasoittaja
- Viestit: 202
- Liittynyt: Su 29.06.2003 11:33
-
Badruk ´eadsplitta
- Viestit: 488
- Liittynyt: To 03.04.2003 17:39
- Paikkakunta: Parola
siis se attackki joka tulee termi haarniskasta on juuri se kun siinä tulee mukana honourssit, eli itse haarniska ei anna attakkia vaan ne honourssit.Tasoittaja kirjoitti:eikös terminaattoreilla ole 3a koska perus 1 terminator armour +1 terminator honour +1?
May your sword stay wet like a young girl in her prime.
-Manowar Hail and kill
-Manowar Hail and kill