"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Relictors

Jos et tiedä, mitä C'tanit ovat tai kuka on Cypher ja ketkä olivat Primarkit, tieto löytyy tältä palstalta.
Avatar
Gorbag
Viestit: 1068
Liittynyt: Ke 16.04.2003 17:47
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Relictors

Viesti Kirjoittaja Gorbag »

Wd 281:ssä Sanotaan että kun inkvisiittori De Marche sain Decarion ottaman demoni miekan käsiinsä ja relictorssien linnaketta piiritti 4 space marine chapteria, keisari luokan risteilijä ja solullinen(?) inkvisiittoreita ja he halusivat vain De Marchen ja kaaosesineet mitä he olivat aiemmin hankkineet. Ja ilmeisesti Relictorssit olivat jatkaneet kaaos kama keräilyä
senjälkeenkin. Ja Relictorssien geenisiemen on pöllitty marssista adeptus mechanuksen labroista. Joten kysyn miksi inkvisitio ei tehnyt mitään muuta kuin julistaa värväyksen torva minorikselta kielletyksi De Marchen pidätyksen jälkeen? Vastaus saattaa löytyä kyseisestä white dwarffista, mikäli niin, olen vain illalla väsyneenä skipannut kyseisen kohdan.
Loran
Viestit: 74
Liittynyt: To 27.03.2003 14:53
Paikkakunta: Järvenpää

Viesti Kirjoittaja Loran »

Inkvisiittorit sano vaan "hyi, hyi ja älkää tehkö niin toista kertaa" ja sit Relictorit lähetettiin 100 vuoden pituiselle "rangaistus-crusadelle". De Marche pääsi hengestään.
Sit niiltä vietiin lupa ottaa uusia koulutettavia sotureita Torvis Minorikselta
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Historia”