"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Figuja Oulusta

Keskustelut, jotka liittyvät miniatyyripeleihin mutta jotka eivät sovi muihin keskustelun alueisiin.
Avatar
Kurimus
Viestit: 1487
Liittynyt: Pe 22.08.2003 17:48
Paikkakunta: Sastamala

Figuja Oulusta

Viesti Kirjoittaja Kurimus »

Mikä on oulun paras paikka ostaa figuja, missä on laajin valikoima? (oletan että sen kokoisessa paikassa on enemmän kuin 1 kauppa)
Oon näetsen ens viikolla tulossa täältä junttikyliltä sinnepäin ja raha polttaa taskussa... :)
"Silmitön väkivalta on vilpittömin ja läheisin ihmiskontaktin muoto."
-Sörkan Sika-Harri-
töpseli
Viestit: 42
Liittynyt: To 10.04.2003 09:38
Paikkakunta: Haukipudas

Viesti Kirjoittaja töpseli »

No, oletit väärin :? Ainoastaan yks kauppa, Fantasiapelit. Se on juna-aseman lähellä, isoa postirakennusta vastapäätä. Osoite on Koulukatu 28. Siellä on ihan hyvä valikoima, kun en tiedä paremmsta. :D Sinne vaan shoppailemaan.
Avatar
Garoth
Valvoja
Viestit: 3965
Liittynyt: Ke 17.07.2002 02:59
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja Garoth »

Itse en ole havainnut muuta paikkaa kuin Fantasiapelit. Kertokaa minullekkin, jos tiedätte muita paikkoja.
Phil Kelly says "No!"
Avatar
Kurimus
Viestit: 1487
Liittynyt: Pe 22.08.2003 17:48
Paikkakunta: Sastamala

Viesti Kirjoittaja Kurimus »

Kiittää, kumartaa ja ihmettelee suuresti ettei ole kuin yksi paikka.:roll: Onhan siellä edes kunnon valikoimat? Kannattaako edes lähteä? :? (kuopiossakin on kuulemma 2 kauppaa)
"Silmitön väkivalta on vilpittömin ja läheisin ihmiskontaktin muoto."
-Sörkan Sika-Harri-
Riio-Kola
Viestit: 661
Liittynyt: Ke 22.01.2003 19:40

Viesti Kirjoittaja Riio-Kola »

Oulun fantasiapelit on varsin mukava paikka, valikoimaa on ja palvelu on erinomaista ja myyjät ovat mukavia, sinne siis!
Avatar
Kurimus
Viestit: 1487
Liittynyt: Pe 22.08.2003 17:48
Paikkakunta: Sastamala

Viesti Kirjoittaja Kurimus »

Riio-Kola kirjoitti:Oulun fantasiapelit on varsin mukava paikka, valikoimaa on ja palvelu on erinomaista ja myyjät ovat mukavia, sinne siis!
Paljonko saat provikkaa mainoksista :wink: ? No ei tosissaan. Täytyy kai sitä tulla sitten sielläpäin käymään jos äetmuorin auto joutaa. Käyköhän siellä visa electron?
"Silmitön väkivalta on vilpittömin ja läheisin ihmiskontaktin muoto."
-Sörkan Sika-Harri-
ais
Viestit: 173
Liittynyt: Su 08.12.2002 18:56
Paikkakunta: Rovaniemen mlk

Viesti Kirjoittaja ais »

Riio-Kola kirjoitti:Oulun fantasiapelit on varsin mukava paikka, valikoimaa on ja palvelu on erinomaista ja myyjät ovat mukavia, sinne siis!
joo oon samaa mieltä tosin olen käynyt siellä vain kahest. veikkaan että sieltä löytyy mitä haluut.
Lohikääpiö
Oulun Fantasiapelit
Viestit: 1
Liittynyt: Ma 17.11.2003 11:39
Paikkakunta: Oulu
Viesti:

Re: Figuja Oulusta

Viesti Kirjoittaja Lohikääpiö »

Henkilökunnasta ja valikoimasta olen kuullut montakin mielipidettä :wink: :wink: mutta käytännön vihjeiksi kauempaa liikkeeseen tulijoille:

1. Kysy sähköpostitse ([email protected]) tai puhelimitse (08 374 906) halajamiesi tuotteiden saatavuus

2. Varaa ko. tuotteet vaikka jo pari päivää ennen

3. Jos panet kaverin/sukulaisen/tuttavan asialle niin lappu mukaan jossa selkeästi kerrotaan halutut tuotteet ja kenties jopa annetaan pari vaihtoehtoa mikäli kaikkea ei juuri sillä hetkellä hyllystä löydy.

Jos aikomus on vain browsailla ja tehdä heräteostoksia uskoisin valikoimastamme löytyvän ainakin jotain WHFB/WH40K/LotR -pelaajille.

Wanhemmat pikkupelit ovat osin saatavilla tilauksen mukaan (esimerkiksi Mordheim) mutta nämä eivät kuulu kiinteään valikoimaamme. Jos halajat näitä tuotteita kannattaa varaukset tehdä TODELLA hyvissä ajoin.

-Mikko Sivonen
Oulun Fantasiapelit
Koulukatu 28 90100 Oulu / (08) 374 906
[email protected]
http://www.fantasiapelit.com
Moottoriturpa
Viestit: 19
Liittynyt: Ti 23.09.2003 15:34
Paikkakunta: Haapavesi

Viesti Kirjoittaja Moottoriturpa »

Oulu on best!!!
Näin korpisotilaan silmissä, joka ei taho tilata netistä.


ja myyjät ovat mitä parhaimpia!
Moottoriturpa EI tunne rajoa!
--DeadMan--
Viestit: 88
Liittynyt: Ma 08.12.2003 14:42
Paikkakunta: Raahe

Viesti Kirjoittaja --DeadMan-- »

Minäkin kävin siellä viime maanantaina.........valikoima on pienentynyt näin joulun alla mutta kaiken silti sain mitä halusin. Varsin mukava paikka , pienehkö tosin.......mukavat myyjät ynm....... kansii käydä!
Late M
Viestit: 1863
Liittynyt: To 22.01.2004 11:58
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Late M »

Oulu? Mikä se on?

No ei... Aja Rovaniemelle ja osta liigacenter jässistä karkin mukana myös warhammereita! Se on HassU kauppa...
Avatar
Rakath
Maalajakisälli 2007
Viestit: 637
Liittynyt: Ma 12.05.2003 19:13
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Rakath »

Oulun Fantasiapeleissä on LotRia aika rajoitetusti. Joten jos sitä keräät, kannattaa ehkä turvautua mieluummin postimyyntiin.
FaBasta ja 40k:sta siellä taitaa olla melkein joka ikistä figua tarjolla, kuitenkin.
Figujen poistomyynti! Paljon wanhaa tavaraa & harvinaisia klassikoita:
https://www.huuto.net/haku/sellernro/27655
Tohtori-SyFilis
Viestit: 1027
Liittynyt: Ke 26.03.2003 19:43
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Tohtori-SyFilis »

3kk vanha topic. Mutta oulun paras(ainoa?) liike on kyllä fantsu.
The small boys have come to see me hang
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Yleiset miniatyyrikeskustelut”