"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Mistäs saisin jotai Supereit lintuJ

Miniatyyrien maalaukseen, konvertoimiseen sekä maastontekoon liittyvät kinkkiset kysymykset ja ongelmat.
Neuro
Viestit: 16
Liittynyt: Ma 17.11.2003 19:47
Paikkakunta: Ulvila

Mistäs saisin jotai Supereit lintuJ

Viesti Kirjoittaja Neuro »

Niin oon rakentamassa tommosta isoa puuta chaos maastooni ja olis kiva laittaa sinne puuhun tai yleensäkki jonnekki jotain korppeja/variksii tai jotain vastaavaa niin mistäs sellasii sais rakennettuu tai ostettuu tai jotain =)
GW Staff
Games Workshop - Helsinki
Viestit: 170
Liittynyt: Su 20.07.2003 22:51
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja GW Staff »

Khemrien katapultin kanssa tulee semmoinen lintu jonka nimeä en nyt keksi.
An15
Viestit: 163
Liittynyt: Ke 29.10.2003 22:37
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja An15 »

Tee green stuffista tai (sinitarrasta) heh :)
"May eternal light of heaven shine upon your path!"
-Archangel Tyrael, Diablo II
Neuro
Viestit: 16
Liittynyt: Ma 17.11.2003 19:47
Paikkakunta: Ulvila

Viesti Kirjoittaja Neuro »

heh jos mä koitan muotoilla sinitarrasta tai vastaavasta lintua niin se että se näyttäisi linnulta on yhtä todennäköistä kuin nähdä parrakas nainen taxikuskina pispalassa... mutta silti ihan hyvä idea jos saan jonkun muovailemaan mulle sellasia :D
Avatar
jullevi
Valvoja
Viestit: 5724
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:38
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja jullevi »

Jos mail orderiin on asiaa, niin tuollaista löytyy:

Kuva
NURGLE LORD SIGN POST 9947020113706 £1.00

Kuva
SKULL CATAPULT VULTURE 9947020711117 £1.00

Noista tuon ensimmäisen bitzin tyly varis sopisi kaaospuuhun ehkä paremmin kuin jälkimmäisen korppikotka.
"It's a great excuse to start collecting ANOTHER army. One can never have enough armies and starting a new one is always exciting."
Neuro
Viestit: 16
Liittynyt: Ma 17.11.2003 19:47
Paikkakunta: Ulvila

Viesti Kirjoittaja Neuro »

hmm joo toi varis olis kyllä supa päällikkö ja noist kylteistäki vois rakentaa kaikkee jännittävää..
s2pid
Peliporukkavalvoja
Viestit: 793
Liittynyt: Ke 22.05.2002 15:56
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

Viesti Kirjoittaja s2pid »

skulptaat ite. jos menee vaturalleen, niin aina voi todeta, että ne on kaaosmutantteja. Voithan tietenkin joistakin leluista yrittää soveltaa, toimii yleensä.
"meillä ei ole mitään niin suurta sosiaalista ongelmaa, ettei sitä ratkaistaisi parilla tuhannella sotilaalla"
xxxxxxx
Viestit: 964
Liittynyt: Ma 25.11.2002 19:25

Viesti Kirjoittaja xxxxxxx »

Leluista kannattaa etsiä vaikkapa jotain FB skaalaan sopivia kanalintuja. Liekitä vähän sytkärillä/tulitikuilla jotta saat hieman epämuodostumia aikaan, maalaa kirkkaanvärisiksi ja väitä että ne ovat Tzeentchin siipikarjaa.
Half-breed kirjoitti:Is answer question?
Neuro
Viestit: 16
Liittynyt: Ma 17.11.2003 19:47
Paikkakunta: Ulvila

Viesti Kirjoittaja Neuro »

heeh tulee mieleen muovisotilaiden sulattaminen suurennuslasilla :D
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Maalaus, konverttaus ja maiseman teko”