"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Kysymyksiä, Kääpiöt vs. Slaanesh

Jos sinua askarruttaa, kuinka pärjätä ystäväsi voittamattomalle porukalle, täältä voit saada vinkkejä armeijasi kokoonpanoon sekä vastalääkkeitä erilaisten vihollisyksiköiden kohtaamiseen.
Avatar
pamp-pu
Viestit: 2196
Liittynyt: Su 15.12.2002 13:39

Kysymyksiä, Kääpiöt vs. Slaanesh

Viesti Kirjoittaja pamp-pu »

Kysyisin vaan...

Tarkoitus olisi pelata lähiaikoina Kääpiöillä Slaaneshia vastaan. Kysymykset kuuluvat:

1) Tekeekö Minereilla mitään?
2) Mitkä yksiköt kannattaa eliminoida ensin?
3) Taktiikat??
Mauritz
Viestit: 17
Liittynyt: Pe 26.07.2002 18:16

Viesti Kirjoittaja Mauritz »

No aluks varmaan kannattaa todeta se tosi seikka et jos se sun kääpiö armaija on sitten loppu osalta (2000pts - minerit) ampuva niin saat aika paljon töpeksii et häviit.

1)Ja sitten mitä noihin mainareihin tulee niin jollei muuta niin onne nyt armeijassa ainakin kivan näkösii kuten myös rangerit.

2)Sitten aina kaaosta vastaan kannattaa alottaa sillä et poistaa sieltä ne nopeammin päälle rynnivät yksiköt esim. lordit steed of slaanesheilla sekä sitten tietty knightit (näitä voi sitten löylyttää aina noilla perus jampoilla jos niitä ei ehdi poistamaan.

3) Paras taktiikka: istu paikallas ja ammu kaverin armeija tuhanneks ja yhdeks palaseks ensin ja sitten ne jämät voi löylyttää solmuun lopuks noilla perus warrioreilla
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Taktiikat”