"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Kuvia rotista

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
laarikka

Kuvia rotista

Viesti Kirjoittaja laarikka »

Niin eli tässäpä olisi kuvia vielä valmiseilla olevasta skaven-armeijastani.
KUvat ovat ensimmäisiä ottamiani, joten se selittää hieman vaihtelevaa ja huonoa kuvanlaatua.

Gallerian ainut figu jossa yritin saada jotain hienoa aikaiseksi(siinä onnistumatta) on tuo grey seer.

http://www.pbase.com/laarikka

Kommentoida saa
Riio-Kola
Viestit: 661
Liittynyt: Ke 22.01.2003 19:40

Viesti Kirjoittaja Riio-Kola »

Kuvat olivat inhon keltaisia, keltaisuuden saa pois jollain kuvankäsittely ohjelmalla tai ottamalla kuvat kunnon valossa, muuten figut olivat ihan ok näköisiä mutta värit olivat inhottavan värittömiä juuri tuon keltaisuuden takia.
Avatar
Than
Viestit: 229
Liittynyt: Pe 03.10.2003 13:56
Paikkakunta: Savonlinna

Viesti Kirjoittaja Than »

Ihan kivoja peli figuigs.
ais
Viestit: 173
Liittynyt: Su 08.12.2002 18:56
Paikkakunta: Rovaniemen mlk

Viesti Kirjoittaja ais »

mitä sain selvää ihan hienoi pelifiguiks. mutta valo kellertää pahasti.
Aknehiippari
Viestit: 6
Liittynyt: La 13.12.2003 20:46

Viesti Kirjoittaja Aknehiippari »

hienoja myyriä, mutta toi keltanen valo vähän hämää.
kumikana
The Unforgiven
Viestit: 155
Liittynyt: To 23.01.2003 17:11

Viesti Kirjoittaja The Unforgiven »

Kyllähän tosta näkee ihan hyvin. Ainakin mun mielestä tosi hyvin maalattu. Muuten ei oikeen erota mitään, muutenkuin pienistä kuvista, mutta vaikuttaa ok:lta ihan showcase ukkeleiksi
Yleisesti nobo käyttää sanamuotoa Chaos Berzerkerssit ja hieman kokeneempi pelaaja muotoa Chaos Berzerkerit
Tusgor
Viestit: 38
Liittynyt: La 12.07.2003 08:29
Paikkakunta: Savonlinna

Viesti Kirjoittaja Tusgor »

Todella hienoja. Lienee tarkoitettu pelifiguiksi. Mielestäni kaikista sai melko hyvin selvää paitsi ratling-gunista (en muista miten kirjoitetaan). Sekin varmaan hienompi livenä. :D
Hö.. Ei allekirjotusta
Deetwo
Viestit: 2145
Liittynyt: To 23.10.2003 08:37
Paikkakunta: Kerava

Viesti Kirjoittaja Deetwo »

Yh, kannattaa asentaa ne white balancet kuntoon ennen räpsimistä.. tai ainakin vähintään korjata kuvat valkoiseksi kuvankäsittelyohjelmalla :D
Napeista taas en sen kummempaa sitten rupea kyllä sanomaan, koska tuo kellertävyys aivan varmasti vääristää värejä ja häivyttää hilitejä sun muuta.
Nippe
Viestit: 190
Liittynyt: Pe 16.05.2003 17:33
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Nippe »

Hienolta näyttää!
Ratogret näyttävät todella hyviltä.
Ratlingun näyttää vähän suttuiselta mutta luonnossa se varmaan häviää.
Avatar
Salonen
Viestit: 369
Liittynyt: Ti 30.09.2003 09:00
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Salonen »

Figut sinäänsä olivat hienoja mutta kuvan laatu huonontaa figujen hohdokuutta. ;)
baretul

Viesti Kirjoittaja baretul »

Jeps hienoja on :D, ainoa mikä tossa nyt mättää on itse maalaus tekniikka, maalien paksuus ja valokuvat.

Valokuvat kannatais otta mielummi jollain mahollisimman väritömällä valolla, luonnonvalo lamppu on ykkönen, niitä pari erisuunista. Kamera kannatais pitää myös suorassa, vaikkapa kirjapinon tai vastaavan telineen avulla. Kellertävä valo ei siis lähe kovin helposti veke photarilla tai vastaavalla kuvan käsitely ohjelmalla, koska silloin se vääristää värit. Kuvat oli otettu kyllä ehkä vähän hassusti, suositelen jokaisen yksikön kuvaamista parista eri suunista, ja sitten special charojen ja muiten hyvin maalatujen kuvaaminen 2 eri suunasta läheltä, niin että ne kuvat olis liitetty samaan kuvaan, ikäänkuin kollaasiksi.

Nyt on päässy unohtumaan maalin ohennus, blendaus, lineys jne perus asiat :D. Tosin joissakin kohdissa ihan mallikkaasti harrastettu tota. Suositelisin kyllä vielä terästäytymään tuolla alalla. En viitsi ruveta selitämään kaikkea kukista ja mehiläisistä joten :D :
http://forums.sotavasara.net/viewtopic.php?t=2259
http://www.paintingclinic.com/clinic/clinic.htm

Noista pitäis löytyä tekiinoista suht iisisti. Eli niillä saisit vähän tarkemman ja huolitelluman lookin nohiin.

Noh ylipäätänsä varsinkin peli figuiksi varsion cooleja.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”