"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Orc warboss equipped with Da Kaljamaha (20 ngobboa lisätty)

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
Avatar
P_H
Viestit: 512
Liittynyt: Ma 31.03.2003 20:42

Orc warboss equipped with Da Kaljamaha (20 ngobboa lisätty)

Viesti Kirjoittaja P_H »

Varoitus, arvelluttava ruskeanvihreä mönjä vyöryy vasaran galleriaan vähin erin lähiaikoina. Eli tässä aion speedpaintata paljon örkkejä ja gobboja.

Läskillä linjalla jatkaen yritin sculptata tälle sällille isoa mahaa, jota peittää rengaspanssari. Sculptaus IMO on onnetun räpellys. Huomasin surkeudekseni panssarin surkeuden vasta kun mössö (GS) oli kovettunut. Se siitä.

Ai niin tämäkin on melko nopsaan sudittu.
Pullero löytyy täältä:

http://uk.f1.pg.photos.yahoo.com/ph/zib ... Greenskins

EDIT: Maalasinpas 20 gobboa valmiiksi viimein. Gobot ovät täällä:

http://uk.f1.pg.photos.yahoo.com/ph/zib ... m=5d35.jpg

http://uk.f1.pg.photos.yahoo.com/ph/zib ... m=431e.jpg
Viimeksi muokannut P_H, Pe 13.02.2004 22:34. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
...and all the whores and politicians will look up and shout "Save us!"... and I'll look down and whisper "Miees..."
Avatar
Grom
Viestit: 1262
Liittynyt: Su 28.09.2003 22:14
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Grom »

Ohhoh! Siinä vasta möhömahaläskipulleropaksupulla. Onnistunut sculptaus sanoisin. Ja täytyy kyllä sanoa, että pidän maalaustyylistäsi peehoo. Jokainen figusi on ollut todella hieno ja tämä jatkaa hyvää sarjaa. Ainoa mistä voisin vähän nipottaa on tuo reikä rengaspaidassa. Näyttää vähän... noh "epäluonnolliselta". Olisi ehkä pitänyt laittaa vähän säröisempää, kun nyt se on revennyt melko tasaisesti. Mutta todella hieno figu. Muutun dark angels greeniksi kateudesta.
Back in da biz and so deep in da bashin' game.
Avatar
P_H
Viestit: 512
Liittynyt: Ma 31.03.2003 20:42

Viesti Kirjoittaja P_H »

Grom Hardhammer kirjoitti:Ainoa mistä voisin vähän nipottaa on tuo reikä rengaspaidassa. Näyttää vähän... noh "epäluonnolliselta". Olisi ehkä pitänyt laittaa vähän säröisempää, kun nyt se on revennyt melko tasaisesti.
No sitähän minä tässä surkuttelinkin. Siis tämä on ehkä suurin greenstuff posaus figussa, jonka olen tähän asti tehnyt. Niin joo... olisi pitänyt vähän muokata tota reikää.

Ja intoa kaapia vanhaa stuffia pois ja laittaa uutta tilalle ei sitten ole.
Mutta neuvoja tulevaisuuden varalle voi toki antaa.
...and all the whores and politicians will look up and shout "Save us!"... and I'll look down and whisper "Miees..."
An15
Viestit: 163
Liittynyt: Ke 29.10.2003 22:37
Paikkakunta: Turku

Viesti Kirjoittaja An15 »

"-Ei mul mitään mahaa oo, se on lihasta!"
Tainnu örkipomo liittyä kääppien seuraan kaljaa kittaamaan.

Onnistunut tekele, totta tosiaan! Maalaus on ihan hyvää perusluokkaa, toivottavasti tämä ei loukkaa!:P Beissi on hyvä, minua ainakaan tuo puhuttu reikä chainmailissa ei häiritse. Sen sijaan minua häiritsee se ettei ole silmiä ollenkaan, itse maalaisin ne punaisiksi. Berserkkitilassa kato:)
Juu, onnistunut örkkimörkki.
"May eternal light of heaven shine upon your path!"
-Archangel Tyrael, Diablo II
Avatar
Jänkäkoira
Viestit: 350
Liittynyt: La 20.12.2003 13:23
Paikkakunta: Rovaniemi

Viesti Kirjoittaja Jänkäkoira »

Wow aika pelottava! :(
Sehä näyttää että sillä ois pahemman laatune kasvain mahassa tai sitte sen maha on just räjähtämässä! :(
MUTTA HAI! :D
Hieno on (vaikka toi näyttäs ton mahan kannsse mennee koon suhtee vähä överiksi) ja maaluski on nättii niinku gigantissaski oli!
Huvaa työtä! :D :)
Viimeksi muokannut Jänkäkoira, Pe 06.02.2004 23:05. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
"That's when my people say oh,
we don't feel no contamination!"
Avatar
Frenzy
Viestit: 2440
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Frenzy »

kivaa jälkeä... hyvä conversio!!! base näyttää vähän pieneltä... =)

tuli mieleen se yks golden demon voittaja, ork weirdboy!
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD
Stone Fist
Viestit: 179
Liittynyt: Pe 12.09.2003 20:14
Paikkakunta: Joensuu

Viesti Kirjoittaja Stone Fist »

Siisti kessi mökö! Aika hyvin on onnistunu tuon skulptaus. Oon kahtonu noita muitakin figuja ne on aika näyttäviä. Hyvää työtä.
Icar0s
Viestit: 785
Liittynyt: Pe 16.05.2003 14:52
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Icar0s »

*repeää naurusta, jonka seurauksena kaatuu lattialle* *yrittää nousta lattialta, mutta kun näkee kuvan uudestaan, kaatuu takaisin lattialle*

Hehee .... et oikeesti tiedä minkä laisen nauru kohtauksen sain :D :D
Toi on oikeesti mahdotonta olla tommonen pötsi ... Ei herranjumala!

Noh, maalauksesta ja tosta sun skulptista sen verran että: Maalaus on ihan törkeen hyvää, mut toi on vammasta ku noi kuvat on pikkasen pieniä :(
Mutta muuten erittäin hyvä maalaus.

Skulptaus on ihan hyvä kanssa, mutta joku kerkesikin jo sanoa tuosta chain mailin repeytymisestä, että se on vähän liian tasaista.

Anyways, mahdottoman hieno figu ... teeppä samantapainen seuraavaan Porvoon maalauskisaan ;)
"Licence to screw up Commander, you heard it straight from the ship!" - Joker, Mass Effect 2
Avatar
Neurotic
Viestit: 365
Liittynyt: Ti 07.01.2003 20:17
Paikkakunta: UK

Viesti Kirjoittaja Neurotic »

Hyvännäköistä on, todellakin!

Pidän tuosta ihon väristä vielä gobbojen ihoakin enemmän, samanlaista lisää.

Sculptauksen puolesta voisi sanoa, että lähinnä häiritsee tuon rengaspanssarin reikien harvalukuisuus. Kun joskus tulevaisuudessa teet rengaspanssaria, niin reikiä vain tiheämäpään, niin hyvä tulee.

Vaikea tästä on mitään pahaa sanoa, väritkin ovat tarkoin valittuja.
Ehkä voisi blendata vielä vähän enemän, vaikka pelifigu onkin.

Mutta mitäpä mulla on sanomista, en osaa sitten millään maalata nopeasti hyvännäköistä porukkaa (tosin Beastishamaani on pikamaalauskäsittelyn alla), tosin kuin sinä. Hyvällä vauhdila etenee sun armeija, vieläpä hienon näköisenä.
ur ballz r p3ndul0us & w34k
Late M
Viestit: 1863
Liittynyt: To 22.01.2004 11:58
Paikkakunta: Helsinki

Orkki

Viesti Kirjoittaja Late M »

Hieno ihonväri!! Maali joissain kohdin vähän paksua. Hienot kontrastit!!
Goblineista löytyy asennetta, konverttaukset sopivat täydellisesti gobboille. Edestä örkki oli hienompi, kaljamaha oli (kuvassa) vähän liioitelu.

Standard nightgobboille oli hauska! Jatka samaan tahtiin koko armeijasi :D
Slann Mage priest
Viestit: 123
Liittynyt: Ti 09.12.2003 18:58
Paikkakunta: Tuusula

Viesti Kirjoittaja Slann Mage priest »

Kiva kaljamaha...!!
Älä itke ruma lapsi,ota rusina!
Avatar
P_H
Viestit: 512
Liittynyt: Ma 31.03.2003 20:42

Viesti Kirjoittaja P_H »

Taitaapi olla turha viesti, mutta lisäsin tuonne sivulle koko Night Goblin rykmentin paikoilleen.
...and all the whores and politicians will look up and shout "Save us!"... and I'll look down and whisper "Miees..."
Avatar
Neurotic
Viestit: 365
Liittynyt: Ti 07.01.2003 20:17
Paikkakunta: UK

Viesti Kirjoittaja Neurotic »

Kivalta näyttää, mitä nyt noiden kuvien perusteella pystyy sanomaan. Takaränkin gobot näyttävat hieman kiireessä tehdyiltä, mutta nehän poistuvatkin ekana pöydältä kun fanaticit palaavat takaisin :).

Nuo kilpien kuviot näyttävät ainakin kuvissa tylsähköiltä, tummemmat varjostukset ja melko räikeät korostukset olisivat poikaa. Näiden väritkään eivät kovin lujaa iske, väriteematestifigun (kiva sana) kilven kuvion väri on mielestäni parempi. Tai sitten tuon punaoranssin voisi korvata ihan kirkkaalla perusoranssilla.

Oranssi voisi toimia myös kaapujen kuvioissa, nyt tuntuu tuo punainen häviävän weatherauksen sekaan (eikä sitten sanaakaan mun petojen punaisesta), tai jotenkin sillä tavalla. En osaa sanoa.

Todella tyylikkäältä kuitenkin näyttää, eikä porukkaan mennyt ilmeisestikään kovin pitkään. Mutta teepäs nyt niitä kisaentryjä.
ur ballz r p3ndul0us & w34k
Icar0s
Viestit: 785
Liittynyt: Pe 16.05.2003 14:52
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Icar0s »

Wautsi! Ihan nätejä on (miks mä en saa ikinä mitään valmiiks? :( )
Jooh, en mä osaa sanoo noista mitään pahaa ... nättejä pelinappeja.
"Licence to screw up Commander, you heard it straight from the ship!" - Joker, Mass Effect 2
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”