suden turkki
suden turkki
elikkä miten vois maalata suden turkin sellaiseks harmaaks mimmonen se on esim. goblin wolf riders paketissa?
Kyllä Fanaatikko Fanaatikon tunnistaa
-
baretul
Öö toi eka neuvo oli aika yhtä tyhjän kanssa, mikä idea tossa nyt olis. Suositelen mieluiten maalaamista ensiksi kokonaan jollain värillä, kuten tumman harmaalla, sitten brushimalla vaaleampaan harmaaseen jne. Washata voi tai inkata jos haluaa, kannattaa kokeilla, ei ole yhtä oikeaa tapaa maalata mitään, suositelen lukemaan muuten maalaus oppeita ja artikeleita, niistä löytyy vastaus tälläsiinki pulmiin.
Mitä maaleja suosittelisitte tuohon pohjaksi ja mikä päälle ?baretul kirjoitti:Öö toi eka neuvo oli aika yhtä tyhjän kanssa, mikä idea tossa nyt olis. Suositelen mieluiten maalaamista ensiksi kokonaan jollain värillä, kuten tumman harmaalla, sitten brushimalla vaaleampaan harmaaseen jne. Washata voi tai inkata jos haluaa, kannattaa kokeilla, ei ole yhtä oikeaa tapaa maalata mitään, suositelen lukemaan muuten maalaus oppeita ja artikeleita, niistä löytyy vastaus tälläsiinki pulmiin.
Itse olen maalannut musta pohjamaali, tumman harmaan, harmaa, vaalean harmaa ja valkoinen. On sitten omasta mieltymyksestä ja viimeistelyhalukkuudesta, kuinka paljon sekoittaa eri maaleja eri miten sulavasti siirtyy tummemmasta vaaleampaan maaliin sekä käyttääkö kaikkia yllämainittuja maaleja.
"I reject your reality and substitute my own!"
Adam Savage
Adam Savage