"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Tau-äijien leviäminen

Jos et tiedä, mitä C'tanit ovat tai kuka on Cypher ja ketkä olivat Primarkit, tieto löytyy tältä palstalta.
Kuu-ukko
Viestit: 71
Liittynyt: To 27.11.2003 09:34
Paikkakunta: Helsinki

Tau-äijien leviäminen

Viesti Kirjoittaja Kuu-ukko »

Kuka osaisi sanoa minulle, mistä löytyy jonkinlaista tietoa siitä, kuinka paljon Taut levisivät EoT kampanjan aikana. Olisi myös mukava, jos joku tietäisi mistä löytää kuvia Tau-kaupungeista.
Perzzza
Viestit: 1245
Liittynyt: To 22.08.2002 12:06
Paikkakunta: Hämeenkyrö
Viesti:

Re: Tau-äijien leviäminen

Viesti Kirjoittaja Perzzza »

Kuu-ukko kirjoitti:Kuka osaisi sanoa minulle, mistä löytyy jonkinlaista tietoa siitä, kuinka paljon Taut levisivät EoT kampanjan aikana. Olisi myös mukava, jos joku tietäisi mistä löytää kuvia Tau-kaupungeista.
GWeeltä ei ole tullut muuta tietoa että Taukkelit valtasivat pari systeemiä ja siinä se. Se nyt oli vain sellainen juttu etteivät Taut päässeet tappelemaan EoT:hen, joten heille oli pakko keksiä muuta puuhaa siksi aikaa. Joten valtasivat pari järjestelmää Keisarikunnalta.

Tau-kaupungeista ei paljoakaan tietoa löydy, kuvia saatat löytää netistä mutta Tauden kaupungeissa ei paljoakaan sodita ja Warhammer 40k on sotapeli, näin karkeasti... ;

EDIT: Tuossa on ihan huippukuva http://uk.games-workshop.com/40kunivers ... citylr.gif
niih.
J-link
Viestit: 132
Liittynyt: Ti 25.11.2003 18:42

Viesti Kirjoittaja J-link »

Kääpiökuningas sanoikin tuossa oleellisen. Eniten alueita saivat Taut Damocles Gulf:ista ja Perdus Rift:ista. He saivat kaiketi valloitetuksi n. 5 kolmannen luokan siirtomaa systeemia.

http://uk.games-workshop.com/news/uk/EO ... efault.htm Tuosta näkee miten tau kehittyi. Neljäs tila ei ole huono ei...

http://us.games-workshop.com/games/40k/ ... aucity.jpg
Tuossa on myös oikein mukava artwork kuva.
Noudatan tätä legendaarista: If its not worth writing for..Dont write it!
Avatar
Tybraal
Viestit: 1467
Liittynyt: Pe 20.12.2002 21:12
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja Tybraal »

Saihan Tau alueita, mutta nyt GW järhestää Warhammer Worldissä "Return to Democles" kampanjaviikonlopun, jossa Imperiumi hakee vallattuja planeettoja takaisin.
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
Kuu-ukko
Viestit: 71
Liittynyt: To 27.11.2003 09:34
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Kuu-ukko »

Mutta "Return to Damoclesin" nimikinhän viittaa siihen, että nyt taistellaan Damocles Crusaden "jatko-osaa". Päätaistelu taitaakin sijoittua Da'Lyth Primeen, niinkuin viimeksikin. Asiaan ei kyllä tietääkseni suoraan liity Tau-ukkojen leviäminen...
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Historia”