"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Rohanin sankarit

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Kellokoneisto
Viestit: 1121
Liittynyt: Su 27.07.2003 11:50
Paikkakunta: Nokia

Viesti Kirjoittaja Kellokoneisto »

Mmm... ja, jos vain Rohanit saavat mightin, niin eikös silloin kaikki Rohan-Gondor-risteytys herot jää ilman?
Scavenger survivor's find a wa-he-y!
Zelekendel
Viestit: 327
Liittynyt: Pe 21.02.2003 14:14
Paikkakunta: PK-seutu

Viesti Kirjoittaja Zelekendel »

Epäfluffikas....? Ei sovi Rohanilaisille?

........katsokaa elokuva.

Fluffista on aivan turha mennä puhumaan.


Sen sijaan sääntötekninen puoli pätee : vain sääntöteknisesti Rohanilaiset saavat might-bonuksen lipusta, joten armeija ei toimi. Lipun voi siis unohtaa.
Viljanderi
Viestit: 418
Liittynyt: Ma 15.12.2003 19:00
Paikkakunta: Kirkkonummi

Viesti Kirjoittaja Viljanderi »

Glabro kirjoitti:Epäfluffikas....? Ei sovi Rohanilaisille?

........katsokaa elokuva.

Fluffista on aivan turha mennä puhumaan.
.
Missä vaiheessa ne käyttää elokuvassa PEISTÄ? keihäät niillä on, jotka ne sitten heittää viholliseen, mutta ei siinä elokuvassa varsinaisia peitsiä käytetty. Ne olivat kevyitä keihäitä, joita sitten voitiin heittää vihollista päin hyökätessä, ja jos kaikki muu pettää, käyttää peitsen tavoin, mutta se ei ole silloin lähellekkään niin tehokas kuin oikea peitsi. Yksi hyvä syy käyttää tällaisia kevyitä keihäitä voisi olla se, että kukaan ei varmaan halua kantaa raskasta peistä silloin kun partioi tasangoilla, vaan kevyt keihäs olisi paljon käytännöllisempi. Toinen syy: Rohanilaiset harvoin joutuivat taistelemaan muodostelmissa muodostelmia vastaan, jolloin peitsi olisi ollut hyödyllinen. Paljon useammin tapeltiin tasangoilla, joilloin jousi ja heittokeihäs olivat hyödyllisempiä kuin raskas peitsi.
Eli minusta peitsi ei sovi rohanilaisille.
........katsokaa elokuva.
Katsoin jo, viisi kertaa.
"Always play on one and don't fake the funk." -Bootsy
RohanRider
Viestit: 19
Liittynyt: Ti 12.10.2004 14:44
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja RohanRider »

Theoden pois ja Eomer tilalle ja lisää rohan ridereita
Spinal
Viestit: 411
Liittynyt: Ma 29.03.2004 16:54
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Spinal »

Niin että tuskin näitä kaikkia vanhoja rohan -topicceja tarttee nostella ylös.
Shall I burn you?
Avatar
Garoth
Valvoja
Viestit: 3965
Liittynyt: Ke 17.07.2002 02:59
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja Garoth »

Niin, tähän oli viimeeksi vastattu maaliskuussa, eli reippaasti yli puoli vuotta sitten. Hieman järkeä näiden keskustelujen jatkamiseen, Topicin aloittaja ei varmasti pohdi juuri tätä asiaa enää.

Lisäksi kerrottakoon, että käyttäjämoderointi on edelleen kiellettyä. En nyt halua alkaa turhasta nipottamaan, koska täällä sitä ehtii yleensä tehdä vain yksi ihminen, mutta tuolla muualla ensin pari tekee sitä, sitten kolmas huomattaa siitä, neljäs moittii edellisiä, mode toruu kaikki ja laittaa lukon.

Pidetään täällä homma kurissa alusta alkaen, niin ei tarvitse opetella myöhemmin...
Phil Kelly says "No!"
Spinal
Viestit: 411
Liittynyt: Ma 29.03.2004 16:54
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Spinal »

Garoth kirjoitti:Lisäksi kerrottakoon, että käyttäjämoderointi on edelleen kiellettyä. En nyt halua alkaa turhasta nipottamaan, koska täällä sitä ehtii yleensä tehdä vain yksi ihminen, mutta tuolla muualla ensin pari tekee sitä, sitten kolmas huomattaa siitä, neljäs moittii edellisiä, mode toruu kaikki ja laittaa lukon.

Pidetään täällä homma kurissa alusta alkaen, niin ei tarvitse opetella myöhemmin...
Juu ei minulla ollut mikään tarkoitus alkaa moderoimaan, mutta huomautin hienovaraisesti eräässä toisessakin, melkein samanlaisessa topicissa, samaista henkilöä juuri tästä samasta asiasta ;).
Shall I burn you?
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “LOTR: Armeijalistat”