"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

SM terminator champpa!

Warhammer 40.000 -pelin palsta, jossa on tarkoitus keskustella kaikista niistä aiheista, jotka eivät sovellu muihin otsikoihin. Kysymyksiinkin vastataan, mutta käytä kuitenkin ensin hakua.
Bumba
Viestit: 662
Liittynyt: Ke 03.12.2003 17:50
Paikkakunta: Klaukkala/lintumetsä

SM terminator champpa!

Viesti Kirjoittaja Bumba »

ostin tuossa kauhean kasan space marineja ja codexin ja aloin sitten mulkoilla että missä terminator ryhmä chapionin statsit on ja paljon se upgrade maksaa lisää tuohon normi terminaattoriin APUA!
Internal affairs inquiry? A court of impeachment? no! this is an inquisition.
Maedhros
Viestit: 1055
Liittynyt: Ma 02.02.2004 22:14
Paikkakunta: Helsinki

Re: SM terminator champpa!

Viesti Kirjoittaja Maedhros »

Bumba kirjoitti:ostin tuossa kauhean kasan space marineja ja codexin ja aloin sitten mulkoilla että missä terminator ryhmä chapionin statsit on ja paljon se upgrade maksaa lisää tuohon normi terminaattoriin APUA!
Opettele kirjoittamaan välimerkkien ja ISOJEN kirjaimien kanssa. Mutta ilmeisesti kyseisen "entryn" puuttuessa voidaan olettaa, että Terminator Sergeantilla on samat statsit, mutta kyky ottaa erilaista wargearia. Ja mikäli Sergeantilla olisi omat stasit, eivät ne olisi +1A kummemmat.
Maedhros
Viestit: 1055
Liittynyt: Ma 02.02.2004 22:14
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Maedhros »

Ja eikös se Sergeantti kuulu aivan normaalisti, "peruksena" squadiin?
Gaon
Viestit: 58
Liittynyt: To 19.02.2004 22:41

Viesti Kirjoittaja Gaon »

ei terminator sergeantilla olisi +1A, kaikillas vet. sergeanteilla on +1A sen takia että niillä on terminator honoursit, ja se on tavallisillakin terminaattoreilla vakiona.

Minun tietääkseni se terminator sergeant ei statseiltaan ole sen kummempi kuin tavallinenkaan terminator, mutta se voi ottaa kamaa armourystä, sillä on eri aseet kuin tavallisilla termiksillä ('power sword' on 'power fistin' tilalta), ja se ei maksa lisää pointseja, vaan kuuluu aina terminator ryhmän mukaan.
Avatar
Matti N
Ylläpitäjä
Viestit: 2864
Liittynyt: Ma 20.05.2002 15:51

Re: SM terminator champpa!

Viesti Kirjoittaja Matti N »

Bumba: Kumman postin lukisit itse ennemmin?
Bumba kirjoitti:ostin tuossa kauhean kasan space marineja ja codexin ja aloin sitten mulkoilla että missä terminator ryhmä chapionin statsit on ja paljon se upgrade maksaa lisää tuohon normi terminaattoriin APUA!
Weekender Bumbaa mukaillen kirjoitti:Ostin tuossa kauhean kasan Space Marineja ja codexin. Aloin sitten mulkoilla, että missä Terminator ryhmän Chapionin statsit on, ja paljon se upgrade maksaa lisää tuohon normi terminaattoriin?

Voisiko joku auttaa?
Ja, sitten asiaan. Jokaisessa Terminator ryhmässä on stateiltaan muihin identtinen sergeant, joka tosin saa SM Armorystä ostaa lisää kamaa.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Yleiset keskustelut”