"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

FB ja 40k Jotain rupusia "pelifiguja" ja konfattu

Isot pojat esittelevät pieniä miehiään.
VD
Viestit: 788
Liittynyt: La 18.10.2003 22:10
Paikkakunta: Helsinki

FB ja 40k Jotain rupusia "pelifiguja" ja konfattu

Viesti Kirjoittaja VD »

Eli minä olen aika huono maalaja ( yllätys? ) , mutta tässä nyt silti muutama huonohko kuva.
http://www.pbase.com/vault/inbox

Eli se sgt. On IG cadianeideni Sergeantti jolle konfattu flamerista haulikko.
Sitten ne GG:t ovat esimerkkinä ehkä tulevasta teemasta armeijalleni, eli tomb king kilpiä käteen :)

Ja se viimeinen kuva epäonnistui rajusti. Siinä on kunnolla konfattu Undead Imperial Guard soldier Bried Heissenhofler, tai jotain.
Siinä on lurkin jalat ja pää ja vasen käsi. Cadianin torso ja ase, zompin oikea käsi. Ja alla randomi päitä.
Maalaus onnistui minulle ihan hyvin, mutta on taas minulle tuttua korni. Ainakin veren suhteen, yritän saada parempaa kuvaa siitä.
Tälle pitäisi keksiä joku Time warp fluffi että se pääsisi miun VC armeijaan. :p


Jotain kommenttia? Mitään maalaus opillisia vihjauksia ei kiitos, harjoittelen maalaamaan aikanani. Siihen asti maalaan omalla tavallani.
Nasse R
Viestit: 250
Liittynyt: La 07.02.2004 07:59
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Nasse R »

Tommosia multakin tuli aluksi... tai, vielä huonompia...
Lyhyesti ja ytimekkäästi: WAAAGH!
Avatar
Frenzy
Viestit: 2440
Liittynyt: Ti 27.08.2002 11:54
Paikkakunta: Helsinki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Frenzy »

Minusta ne olivat ihan hyviä. Mutta joistakin paikoista pilkisti vielä maalaamatonta pintaa, tähän auttaa pohjamaalaus. Ihmettelin myös hieman noita turkooseja kilpiä, mutta sehän on sinun mielipiteesi. Kongaus oli aika kivasti tehty, se teki "ghoulimaisen" tunnelman.

Hyvä! :)
Coveria ei jätetä.

WAR HEAD
VD
Viestit: 788
Liittynyt: La 18.10.2003 22:10
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja VD »

Jees, tiedetään että siellä on muutama maalaamaton alue. Mutta sille nyt ei voi mitään. Noita maalatessa ei löytyny Sprayta. Ja yleensäkkään en osaa maalata kokonaan mustaa figua enään :(

Mutta se on ihan tarkoituksella tollanen turkoosi se kilpi. Jees, maalaan vielä sen yhden GG:n kokonaan kunhan tulen huomenissa kotiin.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Galleria”