Hampaat
Hampaat
Eli maalailen tässä mega-armoured nobia, ja hampaat tuottavat päänvaivaa. Tarkoitus olisi saada likaisen kellertävät hampaat, mutta homma on mennyt jo pari kertaa överiksi. Bleached Bone + Skull White näyttää liian puhtaalta, kerros laimennettua Brown Inkkiä liian tummalta. Need help!
hmm? Aloita jostain punertavan tai vihertävän ruskeasta ja vaalenna parilla-kolmella layerilla sitä valkoisen, keltaisen ja bleached bonen sekoitusta kohti?
En ole itse kokeillut, tuo on jotain joka tuli ensimmäisenä mieleen. Lopputulos voi olla aika hirveäkin.
En ole itse kokeillut, tuo on jotain joka tuli ensimmäisenä mieleen. Lopputulos voi olla aika hirveäkin.
Viimeksi muokannut Day, Pe 16.04.2004 17:21. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Le coeur a ses raisons que la raison ne connaît point. - Blaise Pascal, Pensées, 277
Noh, maalaa vaikka aluksi Bestial Brown pohjamaaliksi ja siishen sitten Bleached Bone gleissi. Sitten vaan alat korostamaan bleached bonelaa sitä, mutta älä mene valkoiseen asti, ellei hampaissa ole tosi "korkeita" kohtia. jos ruskeaa inkkiä käytät, niin kannattee myös inkkauksen jälkeen korostella, sillä muuten jää likainen/kiiltävä lookki siihen. Hope this helps a bit..
Work out, in case future happens.
Laita scorhed brown vaikka pohjalle, mutta jätät sen vain aivan hampaiden alareunoihin. Sitten vaikka vomit brown ja siitä sitten blendailet bleached boneen. Jos et omista vomittia, nin sekoita ruskeaan jotain keltaista niin saat "eikoskaanpesdyn" tunnelman.
Ensinäkin haltiat ovat päättöminä parempia ja toiseksi ei siitä hamekansasta kumminkaan ota selvää, kuka on nainen ja kuka ei.
-Teräratas
-Teräratas
-
baretul